KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Justyna Kowalczyk ósma w Novym Meście, Virpi Kuitunen nową liderką cyklu Tour de Ski

Po serii wspaniałych występów w pierwszej części Tour de Ski Justyna Kowalczyk nieco słabiej wypadła w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym. Mimo to Polka zdołała utrzymać świetne trzecie miejsce w klasyfikacji łącznej cyklu. Zwycięstwo w Novym Meście odniosła Aino Kaisa Saarinen, a druga była Virpi Kuitunen, która awansowała na pozycję liderki Tour de Ski.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Dystans wydawał się być optymalnym dla naszej biegaczki, również styl klasyczny zapowiadał bardzo dobry wynik, jednak po kolejnych rewelacyjnych występach musiał w końcu przyjść nieco słabszy dzień. Kowalczyk praktycznie przez cały bieg plasowała się w drugiej połowie czołowej dziesiątki i nie liczyła się tym razem w walce o zwycięstwo. Mimo to i tak zdołała utrzymać świetne trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Ski, bo choć została wyprzedzona przez Virpi Kuitunen, to sama zdołała odrobić straty do zajmującej dotąd drugie miejsce Arianny Follis.

Środowe zawody w Novym Meście przebiegały pod dyktando biegaczek fińskich, które tradycyjnie świetnie spisały się w stylu klasycznym i najlepsze były od samego początku biegu. Minimalne zwycięstwo odniosła Aino Kaisa Saarinen, która jak dotąd spisywała się w Tour de Ski słabo, a dzięki temu sukcesowi awansowała na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej i ma realną szansę na walkę o jeszcze wyższe pozycje. Jeszcze szczęśliwsza była jednak Virpi Kuitunen, która dzięki drugiej pozycji zdołała odrobić straty do wyprzedzających ją dotąd zawodniczek i wyjść na czoło Tour de Ski. Finka wydaje się być w tej chwili główną faworytką do końcowego zwycięstwa.

Nieco słabiej wypadły w środę główne bohaterki wtorkowego biegu na dochodzenie - Kowalczyk, Follis i dotychczasowa liderka całego cyklu Charlotte Kalla. Młoda Szwedka przez cały bieg miała zbliżony czas do polskiej biegaczki i w klasyfikacji generalnej spadła na drugie miejsce.

Kolejny, szósty już etap, rozegrany zostanie w piątek w Asiago. Panie rywalizować będą wówczas w sprincie rozgrywanym techniką dowolną.

Wyniki biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym:
1.Aino Kaisa Saarinen (Finlandia) - 28:55,7
2.Virpi Kuitunen (Finlandia) +2,6
3.Therese Johaug (Norwegia) +13,3
4.Olga Roczewa (Rosja) +14,3
5.Valentina Szewczenko (Ukraina) +23,0
6.Charlotte Kalla (Szwecja) +25,2
7.Petra Majdić (Słowenia) +25,3
8.Justyna Kowalczyk (Polska) +32,2
9.Arianna Follis (Włochy) +47,9
10.Astrid Jacobsen (Norwegia) +49,7

Klasyfikacja generalna Tour de Ski po pięciu etapach:
1.Virpi Kuitunen (Finlandia) - 1:32:21,4
2.Charlotte Kalla (Szwecja) +25,0
3.Justyna Kowalczyk (Polska) +42,1
4.Olga Roczewa (Rosja) +45,7
5.Arianna Follis (Włochy) +56,2
6.Aino Kaisa Saarinen (Finlandia) +1:17,6
7.Valentina Szewczenko (Ukraina) +1:18,4
8.Astrid Jacobsen (Norwegia) +1:30,8
9.Seraina Mischol (Szwajcaria) +1:38,6
10.Natalia Korosteliewa (Rosja) +1:42,0

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×