KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Virpi Kuitunen o krok od wygranej w Tour de Ski, kryzys Justyny Kowalczyk

Po serii wspaniałych występów dających nadzieję na bardzo wysokie miejsce Justyny Kowalczyk przyszedł w końcu dzień, gdy nasza zawodniczka wypadła słabiej. Nękające ją przeziębienie i złe smarowanie nart sprawiły, że Polka dotarła do mety biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym w Val di Fiemme na dwudziestym szóstym miejscu. Bieg wygrała Virpi Kuitunen, liderka cyklu, która zdołała dzięki temu znacząco powiększyć swoją przewagę i jest już bardzo blisko końcowego zwycięstwa.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Justyna Kowalczyk nieźle rozpoczęła bieg i początkowo plasowała się w ścisłej czołówce, jednak już po pierwszych kilometrach zaczęła słabnąć i tracić kolejne pozycje. Polka zmagała się ostatnio z chorobą, musiała zażywać antybiotyki i choć po piątkowym sprincie wydawało się, że przeziębienie nie jest na tyle silne, by przeszkodzić jej w odniesieniu dobrego wyniku, to jednak w sobotę przyszedł poważny kryzys. Kowalczyk biegła z trudem, widać było, że jest już mocno zmęczona trudami całego Tour de Ski, a na dodatek prócz choroby przeszkodą były źle posmarowane narty. Mokry śnieg i trudne podbiegi tym razem okazały się za trudne i Polka dotarła do mety jako dwudziesta szósta. W klasyfikacji generalnej cyklu spadła na piąte miejsce, a do trzeciej Olgi Roczewej traci blisko minutę.

To praktycznie koniec szans na podium w klasyfikacji końcowej Tour de Ski, gdyż nie wydaje się możliwe, aby nasza zawodniczka osłabiona chorobą była w stanie odrobić w niedzielę straty podczas zdecydowanie najtrudniejszego etapu.

Sobotni bieg ze startu wspólnego wygrała Virpi Kuitunen. Fińska biegaczka najpierw zyskała trzydzieści sekund podczas dwóch punktów pomiaru czasu, gdzie zdobyć można było bonifikaty, a następnie zdecydowanie zaatakowała na dwa kilometry przed metą i zyskała przewagę wystarczającą do zwycięstwa. Na ostatnim metrach do Kuitunen zbliżyła się wprawdzie grupa zawodniczek z Charlotte Kallą na czele, jednak był to już pościg spóźniony.

W klasyfikacji generalnej Tour de Ski przewaga Finki nad Szwedką wynosi niecałe czterdzieści sekund i wszystko wskazuje na to, że Virpi Kuitunen podobnie jak przed rokiem odniesie zwycięstwo.

Wyniki:
1.Virpi Kuitunen (Finlandia) - 32:48,1
2.Charlotte Kalla (Szwecja) +4,5
3.Claudia Nystad (Niemcy) +5,0
4.Olga Roczewa (Polska) +5,1
5.Katrin Zeller (Niemcy) +5,5
6.Evi Sachenbacher-Stehle (Niemcy) +5,6
7.Anna Hansson (Szwecja) +5,7
8.Pirjo Muranen (Finlandia) +12,4
9.Kristin Stoermer Steira (Norwegia) +13,0
10.Arianna Follis (Włochy) +13,2

Klasyfikacja generalna Tour de Ski:
1.Virpi Kuitunen (Finlandia) - 2:06:44,4
2.Charlotte Kalla (Szwecja) +39,7
3.Olga Roczewa (Rosja) +1:26,2
4.Arianna Follis (Włochy) +1:36,4
5.Justyna Kowalczyk (Polska) +2:19,1
6.Natalia Korosteliewa (Rosja) +2:39,7
7.Evi Sachenbacher-Stehle (Niemcy) +3:01,4
8.Claudia Nystad (Niemcy) +3:07,4
9.Riita Lisa Roponen (Finlandia) +3:13,0
10.Katrin Zeller (Niemcy) +3:15,2

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×