Polacy zdominowali zawody we Frenstacie pod Radhostem

W 5. zawodach o Puchar miasta Frenštát pod Radhoštěm, które rozegrano 17.08.2008 na obiekcie K95, zwyciężył Polak Wojciech Skupień. Reprezentant TS Wisła Zakopane oddał skoki na odległość 100 i 96,5 metra. Skupień wyprzedził Rafała Śliża (99; 97,5 m) oraz Jakuba Kota (95; 98 m).

Monika Szandała

Tuż za podium został sklasyfikowany zawodnik z Ukrainy - Oleksandr Lazarovych, któremu do podium zabrakło 3,5 pkt. Lazarovych po pierwszym skoku zajmował 10. pozycję, jednak w drugiej serii zawodów poszybował na 100,5 metra, co było najlepszym rezultatem całego konkursu, dzięki czemu awansował o 6 miejsc. Vitaliy Shumbarets był 9., natomiast Volodymir Boshchuk 10.

W czołowej "10" zawodów znalazło się jeszcze 3 Polaków. Reprezentanci TS Wisła Zakopane - Dawid Kubacki i Krystian Długopolski, zostali sklasyfikowani kolejno na 5. i 6. miejscu. Tomasz Pochwała, który dzień wcześniej w Roznovie pod Radhostem stanął na podium, tym razem był 8.

Słabo spisali się reprezentanci Czech. Wśród najlepszej piętnastki znalazło się jedynie trzech zawodników gospodarzy. Najwyższą lokatę zajął Jiří Mazoch, który po skokach na odległość 96,5 i 93 metrów zajął 7. miejsce. Jan Mazoch, dla którego zawody w rodzinnej miejscowości były pożegnaniem ze skokami, skoczył 90,5 i 89 metrów, co dało mu ostatecznie 14. miejsce. 15. był junior Martin Plhal reprezentujący barwy klubu SK NMNM.