Kombinatorzy już po pierwszym starcie na śniegu

Kombinatorzy norwescy są już po pierwszym konkursie na śniegu. 15 listopada w Rovaniemi 57 zawodników stanęło na starcie mistrzostw Finlandii. W zawodach udział wzięli zawodnicy z Finlandii, Austrii, Rosji, Czech i Estonii. Konkurs kombinacji norweskiej składał się z jednej serii skoków na obiekcie HS100 oraz 10 kilometrów biegu.

Monika Szandała

Zawody wygrał Austriak Lukas Klapfer, który po skokowej części zawodów był 5. Klapfer wyprzedził swojego rodaka Christopha Bielera o niecałe dwie sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant gospodarzy Anssi Koivuranta, który na półmetku był liderem zawodów. Za najlepszą trójką zostali sklasyfikowani Fin Janne Ryynänen oraz Czech Pavel Churavy.

Po skokach na obiekcie HS 100 prowadził Koivuranta przed Ryynänenem i Davidem Zaunerem. Finowie utrzymali pozycje w czołówce, natomiast Austriak sporo stracił na trasie biegowej i ostatecznie był dopiero 8.

Mistrzostwa Finlandii w kombinacji norweskiej zostały zdominowane przez zawodników z Austrii, w pierwszej "20" znalazło się aż 11 reprezentantów tego kraju i tylko 4 fińskich sportowców.

Oficjalny początek zimowego sezonu w kombinacji norweskiej już za nieco ponad tydzień. Inauguracja Pucharu Świata odbędzie się 29-30 listopada w Kuusamo.