Alpejski PŚ: Zahrobska wygrywa w Aspen

Triumfem Czeszki, Sarki Zahrobskiej zakończył się slalom zaliczony do klasyfikacji łącznej Pucharu Świata. Rywalizacja toczyła się w amerykańskim Aspen.

Maciej Mikołajczyk

Na drugim stopniu podium stanęła znakomita Austriaczka, Nicole Hosp, która do zwyciężczyni straciła zaledwie 0,23 s. 60 punktów i trzecie miejsce wywalczyła Finka, Tanja Poutiainen. Dobry występ przed własną publicznością zaliczyła także czwarta Lindsey Vonn. W ścisłej czołówce nie zabrakło również Niemki, Marie Riesch, Kathrin Zettel z Austrii, a także nadspodziewanie dobrze spisującej się na początku tego sezonu - Marie Pietilae Holmner.

Przyzwoity występ zanotowały Polki. Katarzyna Karasińska za 26. miejsce zdobyła pięć punktów. Dwie pozycje niżej ''wylądowała'' Agnieszka Gąsienica Daniel. Mimo to strata naszych zawodniczek do czołówki była bardzo wysoka.

W zmaganiach wzięło udział 59. zawodniczek, w tym czternaście z nich nie ukończyło pierwszego przejazdu.