Czesi dominują w Pucharze Kontynentalnym w Braunlage

Martin Cikl wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w Braunlage. Czech skokami na odległość 95,5 i 92 metrów wywalczył 2,5 punktu przewagi nad Austriakiem Andreasem Strolzem (92,5/94 m).

W tym artykule dowiesz się o:

Na najniższym stopniu podium stanęło ex aequo dwóch Czechów - Lukas Hlava (93,5/92 m) i Jan Matura (94,5/92). Kolejne pozycje zajęli reprezentanci Słowenii: Rok Urbanc (93/91 m) i Matic Kramarsic (92/92 m).

W Braunlage wystartowało 64 skoczków. Polacy zaprezentowali się z dobrej strony i do finału awansowała cała czwórka. W czołowej "10" zostało sklasyfikowanych dwóch z nich - Łukasz Rutkowski zajął 7. miejsce, Maciej Kot był 10. Stefan Hula po I serii był 20., natomiast Krzysztof Miętus 29. i dzięki dobrym dobrym skokom w drugiej próbie udało im się awansować odpowiednio na 13. i 24. pozycję.

Następny konkurs w Braunlage odbędzie się w niedzielę, później rywalizacja przeniesie się do japońskiego Sapporo na obiekty HS 100 i HS 134. W klasyfikacji generalnej wciąż prowadzi Stephan Hocke przed Danielem Lacknerem. Na trzecim miejscu są Rok Urbanc i Sigurd Pettersen.