Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Czołowy francuski skoczek wznowił treningi

Coraz więcej kadr rozpoczyna intensywne przygotowania do sezonu letniego w skokach narciarskich. Treningi wznowił m. in. Vincent Descombes Sevoie, który ma za sobą najlepszy sezon w karierze.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Skoczek po wyjściu z progu PAP/EPA / Skoczek po wyjściu z progu

Reprezentant Trójkolorowych w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajął 28. miejsce z 204 punktami na koncie. Zwłaszcza w pierwszej części sezonu 2015/2016 Vincent Descombes Sevoie mógł być zadowolony ze swojej dyspozycji, gdy regularnie zajmował miejsca w drugiej dziesiątce zawodów. 

Poprzednia rywalizacja o Kryształową Kulę jest już historią. Skoczkowie, w tym Francuz, myśli kierują ku zmaganiom w Letnim Grand Prix oraz w nowym sezonie zimowym. - Chcę dobrze skakać już w pierwszych konkursach Letniego Grand Prix jak i przez całe lato. Wysoka forma na igielicie powinna zaprocentować podczas sezonu zimowego - podkreślił Sevoie. 

Sukcesy napędziły Francuza do ciężkiej pracy przed kolejną rywalizacją. - Po udanym poprzednim sezonie zdecydowanie łatwiej było wrócić na skocznię. Z drugiej strony odpoczynek na pewno przydał się, ponieważ byłem bardzo zmęczony - stwierdził Francuz. 

ZOBACZ WIDEO Kamil Stoch dla TVP: jestem pozytywnie zaskoczony Horngacherem (Źródło: TVP)

Jakie cele przed następnym sezonem stawia sobie lider francuskiej reprezentacji? - Poprzednia udana zima pomogła mi bardziej uwierzyć we własne możliwości. W następnym sezonie chciałbym poprawić jeszcze swoje wyniki, które zwiększą zainteresowanie skokami we Francji - zakończył skoczek urodzony w Chamonix. 

Zmagania skoczków w Letnim Grand Prix 2016 rozpoczną się od indywidualnego konkursu w Courchevel 16 lipca.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/nordicmag.info

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×