Zhaparov Mistrzem Kazachstanu na niemieckiej ziemii

Bez niespodzianek zakończyły się letnie mistrzostwa Kazachstanu w skokach narciarskich. Zgodnie z oczekiwaniami większych problemów z wywalczeniem tego tytułu nie miał Radik Zhaparov, który wygraną zapewnił już sobie w pierwszej serii konkursowej.

Maciej Mikołajczyk

Podopieczny nowego szkoleniowca zespołu - Dionisa Vodneva zdobył złoty medal dzięki skokom na odległość 133,5m i 120m. Na drugim stopniu podium stanął Alexey Korolev (125,5m oraz 127,5m), a trzecie miejsce zajął Nikolay Karpenko (127,5m i 124,5m).

Warto zaznaczyć, że zawody rozegrane zostały w niemieckim Garmisch-Partenkirchen, gdzie co roku skoczkowie spędzają sylwestra i rywalizują w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni. Obecnie kazachska ekipa przygotowuje się do zbliżającego się wielkimi krokami Pucharu Świata na igelicie. Cykl ten tradycyjnie rozpocznie rywalizacja na słynnej "Adlerachanze" w Hinterzarten.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)