Żużel. Kompletnie bezbarwna większość seniorów Polonii Piły. Lampart i młodzież poprowadzili Stal do zwycięstwa [NOTY]

Budmax-Stal Polonia Piła przegrała u siebie z Texom Stalą Rzeszów (40:49). Wśród gospodarzy zawiodła większość seniorów. Przyjezdnych do zwycięstwa poprowadził Dawid Lampart wraz z młodymi zawodnikami, Timim Salonenem i Marcusem Birkemose.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Dawid Lampart WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Dawid Lampart
Noty dla zawodników Budmax-Stal Polonii Piła:

Artur Mroczka 5-. W całym spotkaniu zanotował tylko jedną wpadkę, przyjeżdżając na metę ostatni w swoim trzecim starcie. W innych wyścigach spisał się perfekcyjnie i był jednym z liderów gospodarzy.

Max Dilger 1+. Zawody rozpoczął udanie, bowiem wraz z Ernstem wygrał podwójnie. Były to jednak dobre złego początki, kolejne starty w wykonaniu Niemca były kompletnie nieudane. Pokonał dwójkę rywali w czwartej gonitwie, a w kolejnych zdobył jedynie punkty na swoich kolegach z drużyny.

Marcin Jędrzejewski 5-. Podobny występ do Mroczki, z tym, że w całym spotkaniu pojechał sześć razy. Przed biegami nominowanymi dwa razy przegrał walkę o trzy punkty z rywalami, natomiast ostatnią gonitwę dnia zakończył na ostatniej pozycji.

ZOBACZ WIDEO Bartosz Smektała o swoich występach: "Szału nie ma"

Tomas H. Jonasson 1. Po zwycięstwie nad Metalika Recycling Kolejarzem Rawicz więcej mówiło się o kapitanie Budmax-Stal Polonii Piła niż o wyniku. Występ Szweda w sobotnim starciu pokazał, dlaczego być może nie było go w składzie przed tygodniem. 34-latek bardzo rozczarował, a swój nieudany występ zwieńczył czerwoną kartką.

Lars Skupień 1+. Pokonał w swoim pierwszym starcie Salonena i to by było na tyle. Kolejne wyścigi z jego udziałem zakończyły się podwójnym zwycięstwem gości.

Ben Ernst 3-. W biegu juniorskim wraz ze swoim kolegą musiał uznać wyższość Birkemose. Niemiec, który w tym sezonie spisuje się poniżej oczekiwań zaskoczył natomiast w czwartym wyścigu, dojeżdżając do mety na pierwszym miejscu.

Mateusz Panicz 2+. W wyścigu młodzieżowym dojechał za plecami rywala. Miał dużo szczęścia w dwunastej gonitwie, w taśmę wjechał Birkemose, defekt zanotował Salonen i junior gospodarzy dowiózł z kolegą z pary podwójne zwycięstwo.

Noty dla zawodników Texom Stali Rzeszów:

Hubert Łęgowik 3. Na inauguracje przyjechał ostatni, ale rozkręcił się w kolejnych biegach. Pogubił się natomiast w czwartej serii, przez co w biegu nominowanym zastąpił go junior.

Timi Salonen 4+. W swoim pierwszym wyścigu dowiózł z Lampartem podwójne zwycięstwo, jednak powtórki pokazały, że nierówno poszła taśma. W drugiej odsłonie lepszy od niego okazał się Skupień. Fin miał również pecha w czwartej serii, gdzie zanotował defekt na drugim miejscu. Ponadto zanotował trzy udane biegi i z dobrej strony pokazał się w debiucie.

Paweł Miesiąc 4-. Rozkręcił się w drugiej części zawodów po nieudanym początku. Nie po jego myśli poszedł również ostatni wyścig dnia, w którym musiał się napracować, aby nie dojechać na ostatnim miejscu.

Eduard Krcmar 1+. Na inauguracje przegrał podwójnie i to z juniorem. Następnie został zmieniony, ale w trzeciej serii wrócił z przytupem pokonując z Miesiącem parę gospodarzy. Swój czwarty występ zakończył jednak na ostatnim miejscu, przez co nie został wystawiony do biegu nominowanego.

Dawid Lampart 5. Najskuteczniejszy zawodnik w ekipie gości. Komplet punktów zabrał mu Artur Mroczka, który w sobotę pokonał go dwukrotnie.

Mateusz Majcher 1. Odjechał trzy wyścigi, w których nie zdobył żadnego punktu. Jego zdobycz mówi sama za siebie.

Marcus Birkemose 4. Dobry junior to klucz do sukcesu. W piątym biegu udanie zastąpił Eduarda Krcmara i dał znać, że trener może na niego liczyć. Duńczyk mógłby skończyć zawody z dwucyfrową liczbą punktów, gdyby nie urwana szpilka sprzęgłowa, po której wjechał w taśmę.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Przeczytaj także:
Urodził się w Rosji. Teraz Ukraińcy nie pozwalają mu wyjechać z kraju
Deklasacja w Tarnowie! Unia była bezradna

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Texom Stal Rzeszów znajdzie się w fazie play-off 2. Ligi Żużlowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×