KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Jest głos sprzeciwu. Były działacz staje w obronie Piotra Pawlickiego i krytykuje centralę

W dosadnych słowach o działaniach centrali wypowiedział się Rufin Sokołowski, który uważa, że zabijana jest istota żużla. Były prezes Unii Leszno stanął również w obronie Piotra Pawlickiego i zaproponował, by zrezygnować z funkcji komisarza toru.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Piotr Pawlicki WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Piotr Pawlicki
W mediach społecznościowych Rufin Sokołowski odniósł się do ostatnich wydarzeń w polskim żużlu. Poniżej przedstawiamy pisownię oryginalną:

"W żużlu powinno się zabraniać wywożenia rywala i zamykania rywala przy krawężniku. Najlepiej ustawić start i po 100 metrach prosto meta. To będzie atrakcja. Oczywiście nawierzchnia asfaltowa. Równa na całej szerokości i długości. Proszę o poparcie tego pomysłu" - napisał Sokołowski na Facebooku. Co konkretnie były działacz miał na myśli?

- To jest nawiązanie do pewnej tendencji, która pojawiła się w żużlu - mówi nam Sokołowski. - Odpowiadając kiedyś na pytanie, dlaczego spada frekwencja na stadionach, powiedziałem, że trzeba zrobić wszystko, żeby sam bieg był widowiskowy. Co centrala robi, żeby ten bieg nie był atrakcyjny? Po pierwsze, wszystkie cyrki wokół startu. Druga kwestia to kontakt pomiędzy zawodnikami: dotknął czy nie dotknął, zajechał czy nie zajechał? Robi się z żużla sport, w którym ani nie można wyprzedzić, bo jak wyprzedzić nie wywożąc przeciwnika lub nie wjeżdżając mu w krawężnik? - zastanawiał się były prezes Unii Leszno.

ZOBACZ WIDEO Martin Vaculik pogubił się sprzętowo? Chomski zdradza szczegóły przygotowań Słowaka

- Chodzi o widowiskowość. Jeśli pozbawi się wszelkich atrybutów widowiskowości, to nikt nie będzie na to chodził. Ja bym wygnał wszystkich komisarzy toru. Ludzie idą na mecz po to, by ich drużyna wygrała. Oni chcą mieć po tygodniu ciężkiej pracy, nerwów i stresu chwilę radości w weekend. Mój wpis był sarkazmem i ironią dotyczącą zjawisk, które są - dodawał.

Sokołowski ustosunkował się również do sytuacji z 13. biegu meczu Fogo Unii Leszno z For Nature Solutions Apatorem Toruń, w którym doszło do ostrej walki pomiędzy Piotrem Pawlickim i Patrykiem Dudkiem. Były działacz staje w obronie zawodnika gospodarzy i jest zdania, że ten nie przekroczył przepisów.

- Pawlicki wywoził Dudka. Świętej pamięci sędzia Roman Cheładze, guru polskich sędziów, mówił, że manetką kręci się w dwie strony: do przodu i do tyłu. Dudek, widząc, że nie jest w stanie wyprzedzić Pawlickiego, powinien nie pchać się pod bandę - uważa Sokołowski.

Były prezes Unii Leszno skomentował także wydarzenia z Krosna. Cellfast Wilki zostały bowiem ukarane walkowerem za nieprawidłowe przygotowanie toru.

- Krosno po wielu latach osiągnęło poziom solidnej polskiej drużyny, z ambicjami na awans. Tam jest entuzjazm środowiska, kibiców, firm lokalnych, ludzi, władz. Nagle wszystko wylewa się z jakimś tam śrubokrętem i uznaje się, że coś jest nie tak. Nie wiem, jaki był ten tor, ja go nie widziałem. Ilekroć ja byłem na żużlu, to robiło się wszystko, żeby zawody się odbyły. Można było zrobić próbę toru jedną, drugą. Tym zabija się istotę żużla - zakończył Sokołowski.

Zobacz także:
Zmiany w polskim sędziowaniu. Władysław Komarnicki nie ma wątpliwości
Martin Vaculik bez błysku. Kiedy nastąpi przełamanie?

Czy zgadzasz się z Rufinem Sokołowskim?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (94)
 • RECON_1 Zgłoś komentarz
  Pawlckiemi sie zbiera od dawna woec nie dziwi ze.lidzie sa.na niego mega wkurzeni.
  • Tylko Bally i Piter Zgłoś komentarz
   Szok Sonda 76% dla Rufina. Jest nadzieja. Jednak są tu jeszcze kibice żużla.
   • TNT Zgłoś komentarz
    Panie Rufin wsiądź Pan na motocykl, niech taki Pedersen wiwiezie Pana w bandę, wtedy porozmawiamy o istocie żużla w szpitalu.
    • LowcaKitu Zgłoś komentarz
     Zachowanie Pawlickiej jest nie do obrony. I nie chodzi tu tylko sytuację z Dudkiem ale całokształt. Do psychiatry powinien się zgłosić.
     • KSFZ 55 Zgłoś komentarz
      A teraz odwróćmy sytuację. To Patryk wjeżdża pod Pawlickiego i wywozi go pod bandę. Co robi Pawlicki? Zostawia motor na torze, idzie w kierunku wieżyczki sędziowskiej wymachując lapami
      Czytaj całość
      a następnie leci do parkingu i nokautuje Patryka. Oczywiście kibice z Leszna nie zostawiają suchej nitki na Dudku jaki to z niego bandyta i że sam kiedyś skończy na bandzie.
      • mark83 Zgłoś komentarz
       Kończ waść i wstydu oszczędź.
       • obitroter Zgłoś komentarz
        a przy byle kontakcie a nawet braku kontaktu Pawlicka zawsze leży i kwiczy
        • Gekon Zgłoś komentarz
         Oj panie Rufin. A jak ktoś zginie po upadku gdy zostanie tak wywieziony w bandę to jak będzie Pan śpiewał? Czyje słowa wtedy pan przywoła? Zakładu pogrzebowego "AS Bytom":D?
         • mari Zgłoś komentarz
          Tego sportu już nie ma, skoro wożenie pod bandę wzbudza tyle emocji. Bartek nie tylko że by ustał, to jeszcze j...ął Pawlickiego na tym piachu. Ale najbardziej rozwaliła mnie wypowiedź
          Czytaj całość
          Golloba, który już chyba zapomniał za co dostał w papę.
          • AngryWolf Zgłoś komentarz
           Prawda jest taka że Dudka uratowała gruba warstwa luźnej nawierzchni , na 3 śrubokręty Najwera, która go wyhamowała a mimo to on prawie ociera się o bandę. Pitererek dobrze wiedział
           Czytaj całość
           że gdyby był zainteresowany tylko swoją jazdą kontrował by motor wcześniej, ale jadący po bardziej łagodnej linii Dudek bez najmniejszych problemów by go wyprzedził. Więc odprowadzenie go do końca. Dla nie których co to twierdzą że Dudek mógł zamknąć gaz Cieślak wytłumaczył że zamknięcie gazu w krytycznym momencie oznaczało by że motor Dudka idzie prosto w bandę.
           • peyo Zgłoś komentarz
            Pytanie do broniących chamskie podjazdy i podcinka Pawlickiego jakby zamiast Dudka był Zmarzlik kogo by wykluczył meyze.... pytanie retoryczne. Zuzel polega na wyprzedzaniu a nie wywożeniu
            Czytaj całość
            nie znam sportu który polega na blokowaniu rywala
            • AngryWolf Zgłoś komentarz
             • Andrzej Lipiński Zgłoś komentarz
              Panie Sokołowski pokazał pan swoją klasę . Podejrzewam, ze jest pan z tego samego leszna! Pan przypomni sonie jak wywieźli pawika i ten się przewrócił ! Pamieta pan jak ten bandzior
              Czytaj całość
              wymachiwał łapami do sędziego. Chciał sie bić! Jesteśnie podobnego pokroju! Bandzior zawsze pozostanie bandziorem! I nie ważne jaki przywdzieje plastron!
              Zobacz więcej komentarzy (42)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×