Żużel. Mroczka ratował honor Polonii. Pozostali błądzili jak dzieci we mgle [NOTY]

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jakub Barański / Na zdjęciu: Artur Mroczka
WP SportoweFakty / Jakub Barański / Na zdjęciu: Artur Mroczka
zdjęcie autora artykułu

Oceniamy zawodników po meczu Bedmet OK Kolejarz Opole - Budmax-Stal Polonia Piła (65:24). W drużynie gości jedynie Artur Mroczka pojechał na dobrym poziomie. W ekipie gospodarzy należy pochwalić każdego z zawodników.

Noty dla zawodników Budmax-Stal Polonii Piła:

Broc Nicol 1. Amerykanin przy swoim nazwisku zapisał więcej literek "w" niż punktów. W całym meczu aż trzykrotnie był karany ostrzeżeniami za ruszanie się na starcie, co skutkowało dwoma wykluczeniami.

Lukas Fienhage 1+. Co prawda zdobył cztery punkty, ale nie pokonał żadnego rywala. Prezentował się lepiej niż Nicol czy Orwat, jednak punktów z tego nie było.

Artur Mroczka 4. Jedyny zawodnik w drużynie przyjezdnych, który potrafił wygrać wyścig. Nawet on nie ustrzegł się wpadek, bo dwukrotnie dojeżdżał do mety za plecami obu rywali, jednak całościowo występ 32-latka można zaliczyć do udanych. Gdyby nie on, to goście mieliby problem z przekroczeniem granicy 20 punktów.

ZOBACZ WIDEO Jak wygląda sprawdzenie znajomości regulaminu u sędziów? Leszek Demski tłumaczy

Tomasz Orwat 1. Nawet jeśli wygrał start, to tracił pozycje na dystansie. W zeszłym roku był zawodnikiem Kolejarza, jednak nie wykorzystał znajomości toru w Opolu.

Marcin Jędrzejewski 2-. Dopiero w biegach nominowanych zdołał przywieźć za plecami rywali. Trzeba jednak zaznaczyć, że pokonał wtedy tylko młodzieżowców gospodarzy: Jakuba Pocztę i Esbena Hjerrilda.

Ben Ernst 1. Kompletnie niezauważalny. Trudno napisać coś pozytywnego.

Mateusz Panicz 1+. Pechowo zakończył się dla niego bieg juniorski, ponieważ pod koniec trzeciego okrążenia zanotował defekt, jadąc na drugiej pozycji. Mógł po prostu zjechać z toru, jednak ambitnie postanowił, że dobiegnie do mety po "zero".

Noty dla zawodników Bedmet OK Kolejarza Opole

Oskar Polis 5+. Niezwykle widowiskowo jeżdżący zawodnik. Co tu dużo więcej pisać, dorobek punktowy mówi wszystko (16 punktów).

Karol Baran 6. Choć nie był najszybszym zawodnikiem, to dzięki swojemu doświadczeniu umiejętnie obierał ścieżki na opolskim torze. Jako jedyny po stronie gospodarzy zakończył spotkanie niepokonany.

Adrian Cyfer 5+. Kolekcjonował bonusy, a na koniec meczu uzbierał ich aż cztery. Tylko jednego punktu zabrakło mu do kompletu.

Jacob Thorssell 5. Być może zakończyłby mecz jako niepokonany, jednak na przeszkodzie stanął defekt na starcie w wyścigu 6. W swoim pierwszym biegu stoczył pasjonujący pojedynek z Marcinem Jędrzejewskim, który zakończył się zwycięstwem zawodnika gospodarzy.

Jakub Poczta 4. Jedyny zawodnik w ekipie miejscowych, który nie zapisał przy swoim nazwisku "trójki", jednak należy podkreślić, że dwukrotnie dojeżdżał na drugim miejscu za plecami kolegi z drużyny. Nie wyszedł mu jedynie ostatni start.

Esben Hjerrild 5-. Dla młodego Duńczyka był to pierwszy start ligowy na torze w Opolu. W debiucie wypadł naprawdę dobrze, ponieważ nawet po przegranych startach potrafił wyprzedzać rywali na dystansie. Petr Chlupac ma godnego rywala do walki o miejsce w składzie.

SKALA OCEN: 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - bardzo słabo

Zobacz także:Pierwszy taki mecz Lebiediewa w tym sezonie. Świetny występ Huckenbecka [NOTY]Popis jazdy byłego mistrza Polski. 39-letni debiutant ciągnął wynik Unii [NOTY]

Źródło artykułu: