Żużel. Kapitalny Kubera potwierdził wysoką formę. Gościom zabrakło jednego zawodnika

W piątek Motor Lublin pokonał Arged Malesa Ostrów 51:39 w 9. rundzie PGE Ekstraligi. Goście osiągnęli najlepszy wynik w tym sezonie. Liderem gospodarzy w tym spotkaniu był kapitalny Dominik Kubera.

Michał Mielnik
Michał Mielnik
Jarosław Hampel (z lewej) i Mikkel Michelsen WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Jarosław Hampel (z lewej) i Mikkel Michelsen
Noty dla zawodników Arged Malesa Ostrów.

Tomasz Gapiński 1+. Kapitan ostrowskiej ekipy w Lublinie nie czuł się najlepiej. Dwukrotnie przyjechał ostatni i wygrał jedynie z Mateuszem Tudzieżem i Mateuszem Cierniakiem. To za mało, aby Ostrów mógł myśleć o zwycięstwie w Lublinie.

Oliver Berntzon 2. Kompletnie niezauważony przeminął w tym spotkaniu. Poza jednym podwójnym zwycięstwem nie odegrał w tym meczu większej roli.

Grzegorz Walasek 3. Rekonwalescent w Lublinie pokazał, że jeszcze nie warto go skreślać w rywalizacji w PGE Ekstralidze. Patrząc na przeciwności losu, które go spotkały w 2022 roku to 9 punktów na torze wicemistrza Polski nie jest złym wynikiem.

ZOBACZ WIDEO Kacper Pludra: Cieszę się, że trafiłem do Grudziądza. Odżyłem

Kacper Grzelak brak oceny. Nie wystartował w żadnym biegu.

Chris Holder 4. Wyraźny lider Arged Malesa Ostrów w Lublinie zaczął najgorzej jak mógł, czyli od "zera", lecz później odpracował to w stu procentach. Trzy kolejne biegi wygrał, a ostatecznie wywalczył 12 punktów i bonus.

Jakub Krawczyk 2. W biegu młodzieżowym zawiódł kompletnie, jednak później nieco się zrehabilitował i w czwartym biegu pokonał niemrawego w piątek Wiktora Lamparta.

Sebastian Szostak 3. Zdecydowanie lepiej prezentował się niż na początku sezonu. Widać było u niego wolę walki oraz szybkość w motocyklach. W nagrodę za dobry występ został desygnowany do biegu nominowanego.

Tim Soerensen 2. Strasznie sinusoidalny występ Duńczyka. Albo zdobywał "jedynki" albo wykluczenia, które, być może nie były słuszne. Ogólnie pozostawił po sobie lepsze wrażenie niż wskazuje na to suchy wynik przy jego nazwisku.

Noty dla zawodników Motoru Lublin.

Jarosław Hampel 4. To kolejny bardzo dobry występ 40-latka w tym sezonie. Właściciele Motoru będą mieli ból głowy, co zrobić ze składem na przyszłoroczny sezon, gdy Hampel utrzyma obecną formę.

Maksym Drabik 3. Być może zdobycze punktowe pozwalałyby na lepszą ocenę, lecz zachowanie po 15. biegu nie pozwala na to. Bez problemu mógł dojechać do mety po uprzednim "defekcie", aby Grzegorz Walasek mógł otrzymać dodatkowe pieniądze za bonus, lecz tego nie zrobił. Nawet po namowie mechaników i kierownika drużyny. Wychowanek Włókniarza stwierdził, że wcześniej skończy bieg.

Fraser Bowes brak oceny. Nie wystartował w żadnym biegu.

Mateusz Tudzież 3. Fenomenalnie rozpoczął swoje debiutanckie spotkanie w PGE Ekstralidze w 2022 roku. W pięknym stylu razem z Dominikiem Kuberą pokonał Chrisa Holdera i Olivera Berntzona w trzecim biegu. Warto zauważyć, że w przeszłości startował już w najlepszej lidze świata, lecz nie udało mu się wygrać żadnego biegu. Do piątku. Po przejechaniu mety nie krył radości.

Wiktor Lampart 2-. Kolejny kiepski występ 21-latka. Może się wydawać, że wracają stare demony Wiktora Lamparta z 2020 roku. Wychowanek Stali Rzeszów ponownie przegrywał walkę o punkty na dystansie oraz nie potrafił wyprzedzać rywali. Sezon praktycznie już w połowie, a za rok Lampart będzie już seniorem. Czas ucieka.

Mateusz Cierniak 3. W tym sezonie imponuje przede wszystkim walecznością i konsekwencją. Widać, że drugi rok startów w PGE Ekstralidze sprawił, że Cierniak wydoroślał i stał się kluczowym juniorem w lidze. Wisienką na torcie było jego przekonywujące zwycięstwo w 12. biegu.

Dominik Kubera 6. W przypadku absencji Mikkela Michelsena to on jest główną postacią i siłą napędową lubelskiej ekipy. Kolejny fantastyczny mecz w wykonaniu Kubery w tym roku. Tak naprawdę tylko raz widział przed sobą rywala, jednak w fenomenalnym stylu wywalczył pozostały komplet punktów.

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Arged Malesa Ostrów wygra w tym roku chociaż jedno spotkanie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×