Żużel. Dramatyczny występ ostrowian. Goście bez słabszych punktów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Chris Holder na prowadzenu
WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Chris Holder na prowadzenu
zdjęcie autora artykułu

Pojedyncze przebłyski Chrisa Holdera to zdecydowanie zbyt mało, aby móc chociaż pomarzyć o korzystnym wyniku. Arged Malesa Ostrów została zdeklasowana przez rozpędzoną Fogo Unię Leszno aż 33:57.

Noty dla zawodników Arged Malesy Ostrów:

Tomasz Gapiński 1+. Wydawał się szybki na dystansie, ale za każdym razem czegoś brakowało. Ostatecznie w pokonanym polu pozostawił tylko Huberta Jabłońskiego. Po meczu przyznał bez ogródek: "jesteśmy słabi".

Grzegorz Walasek 2+. W końcu udało mu się przebić barierę pięciu punktów zdobytych u siebie, zaliczył także biegowe zwycięstwo. Nie pokonał jednak żadnego z liderów Fogo Unii, a na domiar złego mocno męczył się z Keynanem Rew.

Filip Hjelmland bez oceny. Wrócił do składu po kontuzji, ale nie otrzymał szansy występu.

ZOBACZ WIDEO Takiego Hampela nie było od lat. Zdradził co zadecydowało o dobrych wynikach. Nie tylko sprzęt!

Oliver Berntzon 2+. Kibice czekali na jego pojedynki z Piotrem Pawlickim, tymczasem spotkali się tylko raz i Szwed został zdeklasowany. Lista pokonanych przez niego rywali również nie jest zbyt imponująca.

Chris Holder 3-. Lider ostrowskiej drużyny kolejny mecz z rzędu aż dwukrotnie został pokonany podwójnie przez rywali. Przebudził się dopiero w trzeciej serii startów, gdy losy meczu były już rozstrzygnięte. Na osłodę pozostała mu wygrana z Piotrem Pawlickim.

Kacper Grzelak 1. Na pierwszym łuku wyścigu juniorskiego próbował powalczyć z rywalami i... to by było na tyle. Zaliczył nieudany występ.

Jakub Krawczyk 3. Był szybki na próbie toru, potem zaliczył zniżkę formy, aby w końcówce pozostawić po sobie bardzo dobre wrażenie. Na plus zdecydowanie walka na trasie i pokonanie Jaimona Lidseya - w tym biegu wyglądał znacznie lepiej od Olivera Berntzona.

Tim Soerensen 2. Punktował jedynie na koledze z drużyny i młodzieżowcach gości. Nie jest tak skuteczny jak jego kontuzjowany rodak - Matias Nielsen.

Noty dla zawodników Fogo Unii Leszno:

Jason Doyle 6. Pojawił się na próbie toru i szybko odczytał ostrowską nawierzchnię. W trakcie spotkania nie miał większych problemów z wywalczeniem "płatnego" kompletu punktów. Wyścigi z jego udziałem Fogo Unia wygrała aż 23:7.

Piotr Pawlicki 5+. Kompletu punktów pozbawił go Chris Holder w ostatnim wyścigu zawodów. W pozostałych wyścigach nie dawał rywalom zbyt wiele do powiedzenia. Ani przez moment nie było widać po nim niedawno przebytej kontuzji.

David Bellego 4. Zaczął od mocnego uderzenia, potem nie trafił z przełożeniami, ale dość szybko wrócił na właściwe tory. Trudno mieć większe zastrzeżenia do jego jazdy. Otarł się o dwucyfrówkę, co jak na zawodnika drugiej linii to dobry wynik.

Jaimon Lidsey 4-. Dość niespodziewanie stracił punkty na rzecz Jakuba Krawczyka w biegu nominowanym. Nie miało to jednak wpływu na losy spotkania. Znacznie lepsza była w jego wykonaniu pierwsza część zawodów.

Janusz Kołodziej 6. Choć odczuwa jeszcze skutki kontuzji, nie miał sobie równych na ostrowskim torze. Bardzo szybki zarówno na starcie, jak i na dystansie. Bezbłędny występ.

Damian Ratajczak 3. Nie pokonał żadnego z seniorów rywali, ale zdecydowanie zrobił swoje, dowożąc do mety podwójne zwycięstwo w biegu juniorskim. Później pewnie pokonał jeszcze Kacpra Grzelaka.

Hubert Jabłoński 2+. Pewnie wygrał bieg juniorski, a później, choć nie zdobył punktów, potrafił namieszać na trasie. W biegu dwunastym przez moment znajdował się przed parą rywali.

Keynan Rew bez oceny. Zastąpił Janusza Kołodzieja w biegu 13. i był bliski sprawienia niespodzianki. Długo jechał przed Grzegorzem Walaskiem, ale w końcu został przez niego minięty.

SKALA OCEN: 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - bardzo słabo

Czytaj także:To znowu nie był ten dzień. Blamaż Arged Malesy w starciu z Fogo UniąFatalne zachowanie pseudokibiców! Trzeba było wstrzymać mecz!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy zgadzasz się z notami zawodników?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
TheGoodGuy
4.07.2022
Zgłoś do moderacji
0
2
Odpowiedz
Zamknijcie w koncu ekstraligę. To awansowanie i spadanie jest śmieszne i nikomu do szczescia niepotrzebne. Trąci komuną albo co horda - piłką niżną