Żużel. To znowu nie był ten dzień. Blamaż Arged Malesy w starciu z Fogo Unią

Momentalne trzy wygrane po 5:1 i spotkanie zostało przez Fogo Unię spokojnie ustawione. Ze świetnie dysponowanym tercetem gwiazd Doyle - Kołodziej - Pawlicki goście z Leszna z łatwością rozgromili Arged Malesę Ostrów na jej terenie - 57:33.

Tomasz Janiszewski
Piotr Pawlicki WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Piotr Pawlicki
Szósta domowa próba i szósta nieudana. Beniaminek PGE Ekstraligi z marzeniami o korzystnym wyniku, pierwszym takim w tym roku, mógł się zacząć powoli żegnać już po... czterech biegach. Fogo Unia Leszno rozpoczęła bowiem niedzielne zawody od trzech potężnych ciosów i remisu, dzięki czemu prowadziła 18:6. Różnicę klas było widać aż nadto, jeśli spojrzeć na łatwość wygrywania wyścigów przez jeźdźców gości.

Druga seria miała dać iskierkę nadziei Arged Malesie Ostrów, by wrócić z dalekiej podróży i złapać jakikolwiek kontakt z rozpędzonymi Bykami. Nic takiego jednak nie miało miejsca. Drużyna Piotra Barona kontynuowała skuteczną jazdę. Biegi wygrali Jaimon Lidsey i Janusz Kołodziej, a podwójnie zwyciężyli Piotr Pawlicki i Jason Doyle.

Przy stanie 16:32 mecz został przerwany na kilkadziesiąt minut po burdach kibiców zasiadających na sektorze gości. Przerwa niewiele zmieniła, jeśli mowa o wydarzeniach na torze. Fogo Unia konsekwentnie budowała wynik, a Arged Malesa błądziła, nie wiedząc jak jechać i jak powstrzymać rywali. Popisowo spisali się na dystansie Pawlicki z Doyle'm, poskramiając Tomasza Gapińskiego. Moment radości mieli jednak też raz miejscowi, gdy w wyścigu dziesiątym tuż przed metą Tim Soerensen o milimetry wyprzedził Damiana Ratajczaka.

Tymczasem o godzinie 20:40 mieliśmy wynik... 20:40. Po przerwie na równanie nadeszła czwarta seria i w końcu dała ona pierwszą drużynową wygraną ostrowianom. A to za sprawą przebudzonego po złym początku Chrisa Holdera i Grzegorza Walaska. Wygrali oni 4:2, wykorzystując, że bieg Keynanowi Rew oddał Kołodziej i że jechał najsłabszy z piątki seniorów leszczynian - David Bellego. Chwilę wcześniej czwartą "trójkę" zgarnął niedościgniony Pawlicki.

Przed biegami nominowanymi wiadomo było, że beniaminek znowu nie dojedzie do granicy 40 punktów, co - jak wiadomo - w tym sezonie nie miało jeszcze ani razu miejsca. Z dobrej strony drugi wyścig z rzędu pokazał się Jakub Krawczyk, który przyćmił Olivera Berntzona, pokonując Lidseya. Ostatni cios należał do Doyle'a, który po świetniej batalii wygrał z Holderem, który z kolei przywiózł za sobą Pawlickiego. Jako niepokonani zmagania zakończyli więc Kołodziej i właśnie Doyle.

O ile w spotkaniach wyjazdowych, a takie czekają jeszcze ostrowian w Częstochowie (15 lipca) i Grudziądzu (5 sierpnia), trudno będzie myśleć o punktach, o tyle ostatnią bardziej realną szansą na zdobycie ich w tym sezonie będzie ostatni domowy mecz. A ten 22 lipca przeciwko For Nature Solutions Apatorowi Toruń. Jeśli jednak Arged Malesa zaprezentuje podobny poziom jazdy co przeciwko Fogo Unii... znów zakończy mecz na tarczy.