Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Wszyscy liderzy Wilków wreszcie pojechali na dobrym poziomie. Kryzys Lyagera [NOTY]

Cellfast Wilki Krosno bez większych problemów pokonały w niedzielę przed własną publicznością ROW Rybnik, wygrywając 51:39. Bardzo dobrze zaprezentowali się liderzy gospodarzy, z kolei po stronie gości kolejny kiepski występ odnotował Andreas Lyager.

Michał Juraszek
Michał Juraszek
Mateusz Szczepaniak WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Mateusz Szczepaniak
Noty dla zawodników Cellfast Wilków Krosno:

Mateusz Szczepaniak 5. Wygrał dwa pierwsze starty, a w kolejnych trzech za każdym razem dojeżdżał do mety na drugim miejscu. Druga część spotkania była więc w jego wykonaniu nieco słabsza, jednak jego występ należy uznać za bardzo dobry.

Andrzej Lebiediew 5. Łotysz zdobył 9 punktów z aż czterema bonusami. Indywidualnie wygrał tylko jeden bieg, natomiast w ogólnym rozrachunku dał się pokonać rywalom tylko dwukrotnie.

Rafał Karczmarz 2-. Dobry w jego wykonaniu był tylko jeden wyścig, w którym zdobył 2 "oczka" z bonusem. W pozostałych startach nie zdołał wywalczyć żadnych punktów, przegrywając nawet z juniorem drużyny przeciwnej.

ZOBACZ WIDEO Leon Madsen: Kontuzja wymaga leczenia przez trzy miesiące

Vaclav Milik 4+. Po trzech seriach był najlepszym zawodnikiem całego spotkania, mając na swoim koncie komplet punktów, jednak końcówka była w jego wykonaniu słabsza i nieco pechowa. W 11. gonitwie dojechał do mety na czwartym miejscu, a w wyścigu kończącym mecz jego motocykl zdefektował na ostatnim wirażu, przez co Czech stracił 2 punkty i na domiar złego upadł na tor.

Tobiasz Musielak 5. Słabszy w jego wykonaniu był tylko start w drugiej serii, gdy przegrał z oboma zawodnikami "Rekinów". W pozostałych biegach był szybki i przede wszystkim skuteczny. Bardzo dobry występ.

Franciszek Karczewski 3. Zrobił to, co powinien, czyli wygrał wyścig młodzieżowy, a następnie dołożył po punkcie w dwóch kolejnych startach. Dostał jeszcze jedną szansę, zastępując w 12. gonitwie Rafała Karczmarza, jednak akurat ten bieg nie ułożył się po jego myśli.

Krzysztof Sadurski 2. W biegu juniorskim zdobył 2 z bonusem, a później dołożył do swojego dorobku jeszcze "oczko", lecz nie zdołał już pokonać żadnego z rywali.

Kacper Szopa bez oceny. Nie startował.

Noty dla zawodników ROW-u Rybnik:

Krystian Pieszczek 4+. Fani rybnickiej drużyny z pewnością chcieliby go oglądać w takiej dyspozycji już do końca rozgrywek. Nie uniknął błędów, aczkolwiek w wielu biegach był szybki i przede wszystkim punktował na dobrym poziomie.

Grzegorz Zengota 5. Wejście w mecz było w jego wykonaniu bardzo słabe, ale w kolejnych startach prezentował się kapitalnie, nie zaznając już porażki z którymkolwiek z rywali.

Nicolai Klindt 2+. W pierwszych dwóch startach zdobył 2 punkty i był bardzo wolny, przez co nie nie wystąpił w trzeciej serii, gdyż został zastąpiony przez Krystiana Pieszczka w ramach rezerwy taktycznej. Niespodziewanie przebudził się w ostatnim wyścigu fazy zasadniczej spotkania, odnosząc pewne zwycięstwo, dzięki czemu dostał kolejną szansę w 14. biegu, aczkolwiek w nim znów zaprezentował się słabiej.

Patryk Wojdyło 2-. Wydawało się, że powinien być dość mocnym punktem rybnickiej drużyny, gdyż tydzień wcześniej zasygnalizował zwyżkę formy, a ponadto w poprzednim sezonie startował w barwach Wilków. W niedzielne popołudnie był jednak wolny i niezbyt skuteczny, zdobywając łącznie tylko 4 punkty.

Andreas Lyager 1+. Drugi z rzędu kiepski występ w jego wykonaniu. Duńczyk, który w tym roku niejednokrotnie błyszczał, tym razem był zupełnie pogubiony, a spośród zawodników drużyny przeciwnej pokonał tylko bezbarwnego Rafała Karczmarza.

Kacper Tkocz bez oceny. Upadł w swoim pierwszym starcie, za co został wykluczony, a następnie nie pojawił się już na torze.

Paweł Trześniewski 3. Pierwsza połowa zawodów była kiepska w jego wykonaniu, jednak w ostatnich dwóch startach pokazał się z dobrej strony, zdobywając w nich 3 punkty z 2 bonusami.

Lech Chlebowski bez oceny. Wystartował tylko raz, zastępując Kacpra Tkocza.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Zobacz także: Żużel. Trener beniaminka przygnębiony po kolejnej porażce. "To szczyt naszych sportowych możliwości"
Zobacz także: Żużel. Marek Cieślak: Arged Malesa robi pogrzeb ze swojego sukcesu [WYWIAD]

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×