Żużel. Roszady w sztabie szkoleniowym Rybek Rybnik. Klub chwali się pokaźną liczbą zawodników i adeptów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Urban / Na zdjęciu: Szymon Ludwiczak
WP SportoweFakty / Krzysztof Urban / Na zdjęciu: Szymon Ludwiczak
zdjęcie autora artykułu

Antoni Skupień będzie nadal odpowiedzialny za prowadzenie ROW-u Rybnik w eWinner 1. Lidze Żużlowej. Doświadczony szkoleniowiec pożegnał się jednak z rybnicką młodzieżą z torów mini żużlowych.

We wtorek ROW Rybnik poinformował kibiców, że na sezon 2023 podpisana została kolejna umowa, ale tym razem nie z zawodnikiem, a ze szkoleniowcem, którym nadal będzie Antoni Skupień.

Co ciekawe - kilka godzin wcześniej o zakończeniu współpracy z byłym zawodnikiem poinformował inny klub - Rybki Rybnik, czyli sekcja mini żużlowa.

W mediach społecznościowych możemy przeczytać, że prowadzenie rybnickiego ROW-u na zapleczu PGE Ekstraligi mocno ograniczało możliwości prowadzenia treningów i uczestnictwa w zawodach w klasie 80-125cc, bowiem turnieje te odbywają się w weekendy, czyli wtedy, co mecze ligowe głównej drużyny.

ZOBACZ WIDEO Wbił szpilę prezesowi GKM. Ta sytuacja zniechęca zawodników do transferu?

Rybki Rybnik liczą w tej chwili ośmiu zawodników z licencją "MŻ" oraz jedenastu adeptów w szkółce. Dodatkowo klub szykuje się do prowadzenia zajęć w zakresie pit-bike'ów, bowiem w trakcie finalizacji jest budowa toru dla tego typu motocykli obok mini toru.

A kto zajmie się rybnicką młodzieżą? Od sezonu 2022 w sztabie szkoleniowym znajduje się wychowanek Rybek, a obecnie zawodnik SpecHouse PSŻ-u Poznań - Robert Chmiel, a pomagają mu bardziej doświadczeni - Adam Pawliczek oraz świętochłowiczanin Krzysztof Bas.

Czytaj także: Wskazał zaskakującego zwycięzcę giełdy transferowej. "Wsadził kij w mrowisko" Błyskawiczny powrót do Ekstraligi po spadku? To wcale nie takie prost

Źródło artykułu:
Komentarze (0)