Żużel. Słaby występ Tobiasza Musielaka. Juniorzy Devils zrobili różnicę [NOTY]

Trans MF Landshut Devils pokonało w piątek Cellfast Wilki Krosno 49:41. Najlepszym zawodnikiem w szeregach drużyny gospodarzy był Kai Huckenbeck (12), z kolei wśród gości Andrzej Lebiediew (15). Różnicę na korzyść Niemców zrobili juniorzy.

Michał Juraszek
Norick Bloedorn WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Norick Bloedorn
Noty dla zawodników Trans MF Landshut Devils:

Kai Huckenbeck 5. Pierwsze dwa starty były w jego wykonaniu przeciętne, jednak w trzech kolejnych był już nieomylny. Ponadto w ostatnim biegu zapewnił swojej drużynie zwycięstwo w dwumeczu. Były to bardzo udane zawody dla lidera "Diabłów".

Kim Nilsson 2-. Nieco pechowy występ Szweda. Być może nie błyszczał, ale z pewnością mógł zapracować na wyższą notę. Przeszkodził mu w tym jednak m.in. defekt na ostatnim okrążeniu w 9. wyścigu, gdy jechał na drugim miejscu za plecami kolegi z drużyny oraz "uślizg" na pierwszym łuku w 13. gonitwie.

Michael Haertel 1. Był bardzo wolny od samego początku. Jedyny punkt zdobył w swoim trzecim starcie, pokonując juniora Wilków, a później nie otrzymał już szansy na poprawienie swojego dorobku, co zresztą nie może dziwić.

Mads Hansen 5. Pewny punkt niemieckiej drużyny, choć pierwszy bieg nie był zbyt udany w jego wykonaniu. Rozkręcał się jednak z wyścigu na wyścig, a końcówka była w jego wykonaniu świetna.

Dimitri Berge 4. Również Francuz rozpoczął słabo, lecz w kolejnych startach radził sobie bardzo dobrze. Z pewnością może żałować wykluczenia w ostatnim biegu spotkania, gdyż jego dorobek punktowy mógł być bardziej okazały.

Norick Bloedorn 5. Odnotował jeden słabszy start, jednak w pozostałych prezentował się naprawdę solidnie, o czym może świadczyć fakt, że trener drużyny postanowił na niego w 14. biegu, który był niezwykle istotny.

Erik Bachhuber 5. Również drugi z niemieckich juniorów pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. W trzech startach zdobył bowiem 6 punktów z 2 bonusami.

Noty dla zawodników Cellfast Wilków Krosno:

Rafał Karczmarz 2. Początek był w jego wykonaniu obiecujący i udało mu się nawet wygrać wyścig w bardzo dobrym stylu, natomiast po udanym wejściu w mecz zdecydowanie przygasł.

Mateusz Szczepaniak 5-. Także on prezentował się lepiej na samym początku spotkania, aczkolwiek choć nie ustrzegł się błędów, to w ogólnym rozrachunku jego występ należy uznać za dobry, gdyż zdobył 11 punktów z bonusem.

Vaclav Milik bez oceny. Stosowano za niego zastępstwo zawodnika.

Tobiasz Musielak 2. Zaczął od pewnego zwycięstwa, a następnie zdobył cztery z rzędu "jedynki". Na koniec otrzymał drugie ostrzeżenie za utrudnianie procedury startowej, przez co został wykluczony z powtórki 14. biegu. Nie był to jego szczęśliwy dzień. Oczekuje się od niego znacznie więcej.

Andrzej Lebiediew 5. Bardzo dobry występ Łotysza, który ani razu nie dojechał do mety na miejscu gorszym niż drugie. Nie był nieomylny, lecz może być zadowolony ze swojej postawy w tym spotkaniu.

Franciszek Karczewski 1. Jedyny punkt zdobył w biegu młodzieżowym, dojeżdżając do mety przed kolegą z drużyny.

Krzysztof Sadurski 1. W trzech startach nie wywalczył nawet punktu.