Żużel. Lokomotiv bez lokomotyw. PSŻ miało takie aż cztery [NOTY]

Oceniamy zawodników po zaległym spotkaniu 7. rundy 2. Ligi Żużlowej, w którym SpecHouse PSŻ Poznań pokonało u siebie Optibet Lokomotiv Daugavpils (53:37). Miejscowi dysponowali czterema strzelbami. Przyjezdni za to ani jedną.

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Na zdjeciu: Jonas Seifert-Salk WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjeciu: Jonas Seifert-Salk
Noty dla zawodników SpecHouse PSŻ-u Poznań:

Kevin Fajfer 5+. Najskuteczniejsza postać gospodarzy, blisko płatnego kompletu punktów. Bardzo dobrze ruszał spod taśmy, szybko obierając optymalne tory do jazdy. Nie mógł w tym meczu na cokolwiek narzekać.

Rune Holta 5. Był dobrze przygotowany do tych zawodów i to potwierdził. Rozkręcał się z wyścigu na wyścig. Świetnie współpracował z Fajferem, z którym pojechali trzykrotnie i za każdym razem wygrali 5:1.

Kacper Gomólski 1. Najsłabszy występ w tym sezonie, który może poskutkować utratą miejsca w składzie. W drugim starcie nie pomógł problem sprzętowy, choć i tak nie groziły mu czołowe lokaty.

ZOBACZ WIDEO Dudek mówi o swojej przyszłości w Apatorze. "Rozmowy ruszyły"

Chris Harris 3-. Jego dorobek jest przeciętny, ale nie sposób nie docenić jego wygranej w biegu piątym, gdy Lokomotiv prowadził i mógł powiększyć przewagę. Brytyjczyk dał za to cenny remis. Potem zabezpieczał drugą linię, miał ochotę do twardej rywalizacji, choć niewiele mu to ostatecznie dało.

Jonas Seifert-Salk 5. Dobra dyspozycja Duńczyka nie jest już żadnym zaskoczeniem. Dużo działo się w biegach z jego udziałem, bo to, co mogło być w jego przypadku na lepszym poziomie to moment startowy. Inna sprawa, że pokazuje wiele dobrego na dystansie.

Francis Gusts 5-. Falstart, lecz potem od razu wskoczył na swój pułap i nie miał żadnej taryfy ulgowej dla byłej drużyny. Bezcenny as w talii Tomasza Bajerskiego.

Olivier Buszkiewicz 3. Stanął na wysokości zadania, wygrywając bieg młodzieżowy, choć był osamotniony. Była to jego pierwsza "trójka" w tym sezonie. Potem drugi raz pokonał Ansviesulisa, czyli także wykonał to, czego się od niego oczekiwało.

Noty dla zawodników Optibet Lokomotivu Daugavpils:

Jewgienij Kostygow 1+. Krajowy lider zawiódł na Golęcinie, bo choć nie zaczął najgorzej, to potem już było bardzo źle.

Victor Palovaara 3+. Nienajgorszy dorobek punktowy przy jego nazwisku, choć miewał tak naprawdę tylko momenty, bo też z grona najlepszych zawodników gospodarzy wygrał tylko z Gustsem, choć akurat po świetnej walce.

Adam Ellis 3. Jedyny pogromca Fajfera, który poza początkiem i końcem jakby zniknął z radarów. Przebudził się w gonitwie nominowanej, ale było już wtedy po herbacie.

Daniił Kołodinski 3. Niezła jazda, a przede wszystkim ochota do walki. W prawie każdym biegu uczestniczył w rywalizacji torowej, którą potrafił też wygrywać. Tak było w tych z Holtą czy Harrisem.

Nick Morris 4-. Australijczyk szarpał, walczył dzielnie. Niewiele brakowało, a byłaby tu "dwucyfrówka", jednakże pogubił się w ostatnim biegu i stracił przynajmniej punkt, a pewnie i dwa.

Kevin Juhl Pedersen 1. Musiał przyjść i taki mecz, w którym niedoświadczony przecież jeszcze na polskich torach Duńczyk zapłaci frycowe. W Poznaniu tak właśnie było.

Ricards Ansviesulis 1. Punkt zdobyty na wykluczeniu Gustsa, poza tym jeździł z tyłu.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

CZYTAJ WIĘCEJ:
Interesująca batalia, PSŻ goni Kolejarzy. Tabela i statystyki 2. Ligi Żużlowej
Ogromny sukces zawodnika GKM-u Grudziądz. Został wicemistrzem Europy

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×