Żużel. Skandal w polskiej lidze. GKSŻ zapowiada posiedzenie dyscyplinarne

W trakcie półfinału 2. Ligi Żużlowej, w którym zmierzyły się drużyny Metalika Recycling Kolejarza Rawicz i SpecHouse PSŻ-u Poznań, doszło do niechlubnych incydentów. Sprawą tą zajmie się GKSŻ, która zapowiedziała już posiedzenie dyscyplinarne.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Daniel Kaczmarek (kask żółty) i Sam Masters (kask biały) WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Daniel Kaczmarek (kask żółty) i Sam Masters (kask biały)
Przypomnijmy, że w trakcie meczu półfinałowego w Rawiczu gorąco było nie tylko na torze, ale również w parku maszyn. Kilkukrotnie wrzało w obozach Metalika Recycling Kolejarza Rawicz i SpecHouse PSŻ-u Poznań (więcej o tym pisaliśmy TUTAJ).

I tak kary grożą Joshowi Pickeringowi, który po jednym z biegów miał uderzyć w kask Kevina Fajfera. Z relacji gości wynika, że Fajfer został uderzony także przez ojca Daniela Kaczmarka. Drużyna przyjezdnych wysnuła poważne oskarżenia również w kierunku prezesa Kolejarza, Sławomira Knopa, który po jednym z biegów miał rzekomo na tyle mocno popchnąć kierownika PSŻ-u, Jacka Kannenberga, że ten upadł na ziemię.

Goście skarżyli się także na zachowanie Adama Skórnickiego, który miał kilkukrotnie podchodzić do linii, dzielącej boksy gospodarzy oraz gości, i wykrzykiwać coś w kierunku Tomasza Bajerskiego. Kary grożą jednak nie tylko przedstawicielom gospodarzy.

ZOBACZ WIDEO Marek Kępa: Kluby powinny sobie radzić bez KSM

Niesportowego zachowania miał dopuścić się Adrian Gomólski. Jak usłyszeliśmy, w pewnym momencie szkoleniowiec juniorów PSŻ-u miał nie wytrzymać i zacząć szarpać Adama Skórnickiego. Ekipa z Poznania twierdzi jednak, że to Skórnicki miał zaatakować gości.

Wszystkim tym wydarzeniom przyjrzy się GKSŻ. Zbigniew Fiałkowski przekazał, że w tej sprawie na pewno odbędzie się posiedzenie dyscyplinarne. - Mogę potwierdzić, że dojdzie do niego w przyszłym tygodniu. Wtedy będą zapadać decyzje, o których poinformujemy przedstawicieli mediów i opinię publiczną - mówił dla polskizuzel.pl.

Zobacz także:
Orzeł stoi przed wielką szansą

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×