Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. PGE Ekstraliga zapytała kluby eWinner 1. Ligi czy chcą awansować. Znamy ich odpowiedź!

W piątek ruszają półfinały play-off eWinner 1. Ligi. Okazuje się, że wszystkie cztery kluby, które wezmą w nich udział, są zainteresowane awansem. Każdy z nich jest gotowy na przejście audytu finansowego w przypadku awansu do finału.

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Mecz Falubazu Zielona Góra z Polonią Bydgoszcz w rundzie zasadniczej WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak / Mecz Falubazu Zielona Góra z Polonią Bydgoszcz w rundzie zasadniczej
- Dokładnie wczoraj, tj. 25.08. wszystkie kluby eWinner 1. Ligi startujące w półfinałach rozgrywek zadeklarowały w pisemnej odpowiedzi przesłanej do Ekstraligi Żużlowej, iż potwierdzają gotowość przystąpienia do rozgrywek ligi zawodowej w przypadku awansu - mówi nam Przemysław Szymkowiak z PGE Ekstraligi.

Dodajmy, że kluby eWinner 1. Ligi były zobowiązania do zajęcia stanowiska w tej sprawie, co wynika wprost z Regulaminu Licencyjnego PZM. - W ramach procedury oceny wstępnej klubu do występowania w Lidze Zawodowej, kluby, które uzyskały awans półfinału eWinner 1. Ligi muszą złożyć do Ekstraligi Żużlowej oświadczenia o zamiarze ubiegania się o licencję. Następnie obaj finaliści rozgrywek pierwszoligowych przejdą audyt finansowy - wyjaśnia Szymkowiak.

PGE Ekstraliga zaprzecza tym samym stwierdzeniom, które pojawiły się w ostatnim felietonie Marty Półtorak. - Prezesi I-ligowych klubów coraz częściej mówią, że w razie awansu i tak nie pojadą w PGE Ekstralidze. To samo dzieje się szczebel niżej. Na naszych oczach ligi zamykają się we własnym gronie - stwierdziła była prezes Stali Rzeszów i dodała, że rozwiązaniem tej sytuacji mogłoby być organizowanie konkursów.

ZOBACZ WIDEO Chomski czeka na propozycję Stali. Sadowski: Jestem spokojny

- Pani Marta Półtorak zrobiła bardzo dużo dobrego dla polskiego żużla, a przede wszystkim odbudowała żużel w Rzeszowie i zainwestowała w sekcję żużlową miliony złotych. To jest niepodważalne i stanowi jej wielką zasługę dla rozwoju tej dyscypliny, choć jak wiadomo nigdy nie ma gwarancji, że pieniądze przełożą się bezpośrednio na wyniki drużyny. W przypadku Marmy Polskie Folie Rzeszów nie do końca te wyniki szły w parze z potencjałem sportowym i budżetowym klubu. Marta Półtorak wprowadziła jednak w swoim ostatnim felietonie opinię publiczną w błąd - twierdzi Szymkowiak.

- Nie zna Regulaminu Licencyjnego PZM, a wypowiadała się w imieniu klubów na podstawie plotek, których w żaden sposób nie weryfikowała. Poza tym wykorzystuje swoje nazwisko jako nośnik nieprawdziwych informacji. Warto też dodać, że sama sobie zaprzecza w wielu felietonach. Raz mówi, żeby zamknąć ligę, a potem, że takie rozwiązanie pozbawi nas emocji, jak miało to miejsce dawniej w lidze angielskiej. Skoro pani Półtorak - jak sama przyznaje - wielu rzeczy nie wie, to występując w roli eksperta, powinna poszerzyć wiedzę, by być wykładnią dla wielu kibiców żużla - mówi Szymkowiak.

- Przypomnę też, że od bez mała 10 lat była prezes Stali Rzeszów nie funkcjonuje już w polskim żużlu jako osoba decyzyjna, co na pewno ogranicza jej wiedzę na temat regulacji panujących w klubach, związku, lidze i przede wszystkim mocno zmieniających się w stosunku do minionej dekady regulaminów - podsumowuje przedstawiciel PGE Ekstraligi.

Zobacz także:
Obejrzyj Magazyn PGE Ekstraligi

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

Kup bilet na 2023 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (15)
 • STAL RZESZÓW.. Zgłoś komentarz
  Walka o spadkowicza w 2023.
  • sks Zgłoś komentarz
   czy naprawdę ktoś wierzy że Polonia może nie awansować?
   • INS Zgłoś komentarz
    @Krakowska1949: Co ty gadasz? Przecież nie mają tylko plandek!!! Ilość widzów (właśnie dobudowują trybuny) nie ma znaczenia. Jutro kupują plandeki w Krośnie i śmigają w Ekstralidze
    Czytaj całość
    ... Rzeszów to nie pępek świat!
    • zulew Zgłoś komentarz
     Ale przypalił Pani Półtorak!
     • idek1702 Zgłoś komentarz
      Według mojej oceny siła/potencjał drużyn jest taki : Polonia i Wilki , ten sam poziom z lekkim wskazaniem na Polonię. Falubaz oraz Orzeł z lekką przewagą Falubazu . Falubaz musi dzisiaj
      Czytaj całość
      wygrać przynajmniej 10 pkt z Polonią , bo jak mniej to niema po co jechać do Bydgoszczy. Finał : Polonia - Wilki a awans dla Polonii.
      • INS Zgłoś komentarz
       Ha ha, przecież Falubaz nie spełnia wymogów Ekstraligi i gdyby dziś sprawdzono co kto ma to w Zielonej górze brak: Odwodnienia liniowego, oświetlenia, plandek, parku maszyn i parkingu.
       Czytaj całość
       Ciekawe jak klub z Zielonej góry zamierza poradzić sobie do wiosny przeszłego roku z budżetem 2 mln. - Słup oświetleniowy + odwodnienie to ponad 2 mln. Krosno, Łódź i Bydgoszcz już mają właściwie komplet. Czy jest sens pchać na siłę Falubaz do Ekstraligi? Niech sobie wszystko ładnie skompletują i powalczy o EL w 2023 roku. To chyba logiczne!
       • Zaorać MA Zgłoś komentarz
        Tymczasem klub z Landschut: ( ಠ ͜ʖಠ)
        • Jojo18 Zgłoś komentarz
         To że ktoś wysyła pismo o "chęci" awansu nie znaczy ze klub chce awansować. Co by taki klub powiedział zawodnikom i kibica przed połfinałem?? Prawda lezy po środku Panie
         Czytaj całość
         Szymkowiak
         • Lo-Lo Zgłoś komentarz
          Żenada i tyle.
          • Masło Budyń jak marzenie Zgłoś komentarz
           Parodia i grabienie żużla przez grabarzy w garniakach ciąg dalszy ! Stępniewski do dymisji za audyt zespołów z 1 ligi sobie sami zapłaćcie macie przecież wolny milion który
           Czytaj całość
           ukradliście Ostrovii :)
           • Zaorać MA Zgłoś komentarz
            SF, wyście są śmieszne ludziki xD
            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
            ×
            Sport na ×