Żużel. Aż pięciu Polaków powalczy o awans do finału mistrzostw Europy. Znamy listę startową rundy kwalifikacyjnej

W najbliższą sobotę w czeskim Pilźnie zostanie rozegrana ostatnia z tegorocznych rund kwalifikacyjnych do Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Znamy listę startową na te zawody, a znalazło się na niej aż pięć polskich nazwisk.

Stanisław Wrona
Stanisław Wrona
Wiktor Przyjemski WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: Wiktor Przyjemski
W gronie zawodników, którzy w Czechach powalczą o awans do finału, zaplanowanego w węgierskim Nagyhalasz na 17 września, znalazło się aż pięciu polskich młodzieżowców, którzy w czerwcu rywalizowali w tarnowskim finale Brązowego Kasku. Tym samym w stawce zawodników znaleźli się kolejno Wiktor Przyjemski, Sebastian Szostak, Oskar Paluch, Franciszek Karczewski oraz Krzysztof Lewandowski.

Patrząc na listę startową, trudno oprzeć się wrażeniu, że Polacy będą głównymi faworytami tej imprezy razem z Łotyszem Francisem Gustem. Oprócz nich do walki o awans mogą włączyć się jeszcze Norick Bloedorn, Leon Flint oraz zawodnicy gospodarzy. Udział w finale powinna zapewnić sobie czołowa piątka, podobnie, jak w dwóch poprzednich rundach rozegranych 11 czerwca w szwedzkiej Vetlandzie (skandynawska) oraz 30 lipca w słowackiej Żarnovicy.

W pierwszym ze wspomnianych turniejów awans wywalczyli Casper Henriksson, William Drejer, Jesper Knudsen, Nicolai Heiselberg oraz Mathias Pollestad. Z zawodów rozegranych na Słowacji z kolei przepustki wywalczyli Jakub Krawczyk, Damian Ratajczak, Erik Bachhuber, Anże Grmek oraz Kacper Grzelak. Ostatnie, szesnaste miejsce w finale IMEJ zajmie przedstawiciel gospodarzy, czyli reprezentant Węgier. Zawody, które w najbliższą sobotę odbędą się w czeskim Pilźnie poprowadzi polski arbiter - Paweł Słupski.

Lista startowa Rundy Kwalifikacyjnej do Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - Pilzno, 3 września 2022:
1. Wiktor Przyjemski (Polska)
2. Sebastian Szostak (Polska)
3. Leon Flint (Wielka Brytania)
4. Pavel Kuchar (Czechy)
5. Michal Bastecky (Czechy)
6. Jake Mulford (Wielka Brytania)
7. Aadam Seermaa (Estonia)
8. Norick Bloedorn (Niemcy)
9. Matous Kamenik (Czechy)
10. Oskar Paluch (Polska)
11. Louis Ruhnke (Niemcy)
12. Francis Gust (Łotwa)
13. Jaroslav Vanicek (Czechy)
14. Franciszek Karczewski (Polska)
15. Krzysztof Lewandowski (Polska)
16. Dan Thompson (Wielka Brytania)

Sędzia: Paweł Słupski (Polska)

Czytaj także: Powrót znanego ośrodka po dziesięciu latach. Udany występ Polaka w Norwegii Skandaliczne wydarzenia podczas meczu w polskiej lidze. Będą surowe kary?! ZOBACZ WIDEO Magazyn PGE Ekstraligi. Woryna, Vaculik i Gajewski gośćmi Musiała


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Ilu Polaków znajdzie się w czołowej piątce rundy kwalifikacyjnej do IMEJ w Pilźnie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×