Żużel. Ranking U-24. Kubera trzymał wynik Motorowi

Dominik Kubera zdobył aż 16 punktów w finale PGE Ekstraligi w Gorzowie Wielkopolskim, jednak nie wystarczyło to do osiągnięcia pozytywnego wyniku przez Motor. Zawodnik U-24 Robert Lambert dobrze spisał się też w barwach zespołu z Torunia.

Michał Gałęzewski
Dominik Kubera w niebieskim kasku WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Dominik Kubera w niebieskim kasku
W finale PGE Ekstraligi na tor wyjechało trzech zawodników U-24. Zdecydowanie najlepiej spisał się jadący z "ósemki" Dominik Kubera, który w siedmiu biegach zdobył 16 punktów, wygrywając cztery pierwsze wyścigi. Słabiej spisał się natomiast Maksym Drabik. W ekipie z Gorzowa ważne punkty przywiózł niżej notowany Patrick Hansen.

W Toruniu mocno drużynowo pojechał Robert Lambert, który zdobył 9 punktów i 4 bonusy w sześciu biegach w starciu z Włókniarzem. Dla częstochowian 8 punktów przywiózł natomiast Bartosz Smektała, który po drodze wygrał dwa ważne wyścigi.

Ranking U-24 PGE Ekstraligi 2022

Miejsce Drużyna Zawodnicy Mecze Biegi Pkt Bon. Śr.pkt / mecz Bilans U-24* Śr. bieg
8. Arged Malesa Hjelmland Nielsen, Soerensen 14 56 41 5 3,28 4:27 0,821

Czytaj także: Michelsen rezygnuje ze startu Motor posypał się po transferach? ZOBACZ WIDEO Polscy zawodnicy żądają astronomicznych kwot. Władze chciały to ukrócić?