Żużel. Chcą pojechać ligę wyżej. Czekają z ostateczną decyzją

Valsarna Hagfors sięgnęła w sezonie 2022 po mistrzostwo Allsvenskan League. Jednak to nie triumfator rozgrywek, a wicemistrz - Vargarna Norrkoeping chce uzyskać przepustkę do Bauhaus-Ligan.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Mateusz Tonder WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak / Na zdjęciu: Mateusz Tonder
Vargarna Norrkoeping już od dłuższego czasu rozważa dołączenie do Bauhaus-Ligan i trwają ku temu rozeznania oraz rozmowy. Działacze uważają, że po kilku latach przerwy są w stanie uczynić kolejny krok i wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Pierwsze decyzje miały zapaść już po finale Allsvenskan League, ale na razie wiemy, że klub potrzebuje kilu dni na to, aby wysłać oficjalne stanowisko do SVEMO.

Prezes klubu, Michael Olsson w rozmowie z nt.se przyznaje, że działacze czekali na coroczne spotkanie prezesów, by usłyszeć, jakie są plany dla pierwszej ligi szwedzkiej na sezon 2022.

ZOBACZ WIDEO Co dalej ze Świdnickim? "Do końca sezonu nie podajemy tej informacji"

- Kiedy będziemy wiedzieć, co chcą i jakie są plany, to weźmiemy też pod uwagę przy podejmowaniu ostatecznej decyzji, czy ubiegać się o jazdę w elicie - dodał.

Termin składania wniosków upływa 25 września. - Przed sezonem założyliśmy sobie trzy cele. Pierwszym było postępowanie zgodnie z planem ratalnym, który opracowaliśmy trzy lata temu. Drugim celem było wygranie rundy zasadniczej i dotarcie do finałów play-off, co nam się udało zrobić. Teraz została tylko ta ostatnia rzeczy i zobaczymy, co zrobimy w 2023 rok - dodał Olsson.

Vargarna Norrkoeping to sześciokrotny Drużynowy Mistrz Szwecji, choć ostatni złoty medal klub ten świętował w 1961 roku, z kolei ostatni jakikolwiek krążek osiągnęli oni w 2009 roku, kiedy to zdobyli wicemistrzostwo kraju.

Czytaj także:
Rośnie kolejny talent w Europie
Na brak ofert nie narzekał. Wyjaśnia powody, dla których nie zmienił klubu

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×