Żużel. Bez Gustsa i z zastępstwem zawodnika. Tomasz Bajerski musi mieć plan

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Jonas Seifert-Salk (po lewej) i Tomasz Bajerski (po prawej)
WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Jonas Seifert-Salk (po lewej) i Tomasz Bajerski (po prawej)
zdjęcie autora artykułu

SpecHouse PSŻ Poznań przyjedzie do Opola bez Francisa Gustsa i z zastępstwem zawodnika. Plan na roszady taktyczne musi mieć przygotowany Tomasz Bajerski, który będzie musiał szybko reagować na wydarzenia torowe.

[b]

Awizowane składy:[/b]

SpecHouse PSŻ Poznań: 1. Kevin Fajfer 2. Rune Holta 3. zastępstwo zawodnika 4. Kacper Gomólski 5. Jonas Seifert-Salk 6. Emil Breum

OK Bedmet Kolejarz Opole: 9. Oskar Polis 10. Adrian Cyfer 11. Jacob Thorssell 12. zastępstwo zawodnika 13. Mathias Thoernblom 14. Esben Hjerrild

Obie drużyny do rewanżowego starcia podejdą w sześcioosobowych zestawieniach. Jest to pokłosie stosowania zastępstwa zawodnika kolejno za Andrieja Kudriaszowa i Aleksandra Łoktajewa. Większą "wprawę" przy jeździe z "ZZ-tką" mają opolanie, jednak nie ma to żadnego znaczenia na wynik finałowego spotkania w Opolu.

ZOBACZ WIDEO Zdecydowana pogadanka zawodników Motoru. Lider zdradził jakie słowa padły po meczu w Gorzowie!

Z pewnością trenerzy obu drużyn mają już rozpisane zastępstwo zawodnika, być może nawet w kilku wariantach. Nie zmienia to faktu, że w bardziej komfortowej sytuacji jest Tomasz Bajerski. Co prawda PSŻ nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Francisa Gustsa, jednak dalej ma w swojej talii takich zawodników, jak Rune Holta czy Jonas Seifert-Salk. W kryzysowych sytuacjach liderzy będą mogli zostać posłani z rezerwy taktycznej, co dałoby im start w aż siedmiu wyścigach.

Marcin Sekula raczej nie powinien mieć dylematu, którego zawodnika desygnować z rezerwy taktycznej. Trener Kolejarza musi jednak jak najwięcej "wycisnąć" z zastępstwa zawodnika. Dodatkowy start Oskara Polisa i Mathiasa Thoernbloma na pewno przyniesie pozytywny skutek. Znak zapytania pojawia się w przypadku dwóch kolejnych zawodników, którzy mogliby jechać jako "ZZ-tka". Jacob Thorssell i Adrian Cyfer wpadli w dołek, dlatego być może Sekula postawi na młodzieżowca Esbena Hjerrilda, który dobrze czuje się na opolskim owalu.

Nie można także zapominać o tym, że gospodarze prawdopodobnie po raz kolejny nie skorzystają z "gościa" w osobie Bartłomieja Kowalskiego. Jest to pokłosie konfliktu, do jakiego doszło w trakcie sezonu pomiędzy zarządem OK Bedmet Kolejarza a działaczami Betard Sparty Wrocław. 20-latek z pewnością byłby ogromnym wzmocnieniem. Przypomnijmy, że młodzieżowiec może jechać raz jako zastępstwo zawodnika, ale także dwukrotnie zmieniać "zawodnika zastępowanego" z rezerwy zwykłej.

Dla obu drużyn szczególnie ważna będzie pierwsza seria. Opolanie będą chcieli rozpocząć od mocnego uderzenia, co wprowadziło by nerwowość w szeregach ekipy gości. Ci z kolei marzą o tym, żeby jak najszybciej przypieczętować sukces w postaci awansu do eWinner 1. Ligi. PSŻ nie chciałby natomiast dopuścić do sytuacji, w której ostatnie biegi decydowałyby o zwycięstwie w dwumeczu.

Zobacz także: Zawodnik Włókniarza potwierdza. Zmienia barwy klubowe Wyglądało to okropnie! Zobacz fatalny wypadek z finału eWinner 1. Ligi

Źródło artykułu: