Żużel. Motor mistrzem, Zmarzlik najlepszy indywidualnie. Końcowa tabela i statystyki PGE Ekstraligi

Motor Lublin pierwszy raz w historii został mistrzem Polski. W rewanżowym meczu finałowym zespół ten pokonał na swoim torze Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37, dzięki czemu cały dwumecz wygrał 92:88.

Wojciech Ogonowski
Dominik Kubera w niebieskim kasku WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Dominik Kubera w niebieskim kasku
Zespół prowadzony przez trenera Macieja Kuciapę i menedżera Jacka Ziółkowskiego był w tym roku niezwykle skuteczny. W przekroju całego sezonu przegrał tylko trzy mecze.

Brązowy medal zdobył zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa, który w dwumeczu o trzecie miejsce pokonał For Nature Solutions Apator Toruń 103:77.

Z ligi po roku jazdy w niej spada Arged Malesa Ostrów, którą w 2023 roku zastąpi nowy mistrz eWinner 1. Ligi, czyli Cellfast Wilki Krosno.

Klasyfikacja końcowa PGE Ekstraligi:

W klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników po raz piąty w karierze (a drugi z rzędu) najlepszy był Bartosz Zmarzlik, który wykręcił średnią bieg. 2,679. Dwie kolejne pozycje zajęli Nicki Pedersen (2,448) i Janusz Kołodziej (2,427). Warto jednak pamiętać, że Duńczyk ze względu na kontuzję pojechał w tym roku tylko w sześciu meczach. Jeśli chodzi o juniorów, to najlepszy był Jakub Miśkowiak, którego średnia 1,861 była osiemnastym wynikiem w lidze.