Żużel. Mamy dziesięciu nowych żużlowców. Znane nazwiska z licencjami na "pięćsetki"

W środę w Ostrowie odbył się egzamin na licencję "Ż". Pozytywnie przebrnęło go dziesięciu z dwunastu adeptów sportu żużlowego. Licencję na popularne "pięćsetki" uzyskali m.in. Kevin Małkiewicz czy Szymon Ludwiczak, znani już z rywalizacji na 250cc.

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
egzamin na licencję żużlową WP SportoweFakty / Maciej Kmiecik / Na zdjęciu: egzamin na licencję żużlową
- Poziom egzaminu był zróżnicowany. Widać było, że dużo lepiej radzą sobie zawodnicy obyci już w rywalizacji na motocyklach o pojemności 250cc, którzy teraz podeszli do egzaminu na "pięćsetki" - podsumował trener żużlowej reprezentacji Polski, Rafał Dobrucki.

Zanim rozpoczęła się część praktyczna, wszyscy kandydaci pozytywnie przebrnęli przez egzamin teoretyczny. Pięciu adeptów zdawało egzamin na motocykle o pojemności silników 250 cc, a siedmiu na 500 cc.

Wśród zdających egzamin na licencję "Ż" na "pięćsetki" był m.in. indywidualny mistrz Polski na motocyklach 250cc Szymon Ludwiczak.
Kandydaci na żużlowców podczas egzaminu w Ostrowie Kandydaci na żużlowców podczas egzaminu w Ostrowie
Pozytywnie egzamin na motocyklach 250cc przeszli: Kacper Szarszewski (Grudziądz), Maksymilian Pawełczak (Bydgoszcz), Franciszek Dymowski, Paweł Sitek, Kornel Nowak (wszyscy Ostrów)

Natomiast na motocyklach 500cc egzamin zdali: Kevin Małkiewicz, Jan Przanowski (Grudziądz), Szymon Ludwiczak (Częstochowa), Adrian Saks (Gniezno) i Filip Seniuk (Ostrów).

Zobacz także:
Miedziński jest w świetnej formie
Jason Doyle podjął decyzję

ZOBACZ Robert Sawina o swojej przyszłości w Toruniu


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×