Żużel. Skala szkolenia szokuje. Przewyższają niejeden klub z PGE Ekstraligi

- Kocham żużel, w moich żyłach płynie metanol - mówi nam Sławomir Knop, prezes Metalika Recycling Kolejarza, rozwiewając jednocześnie wątpliwości nt. przyszłości speedwaya w Rawiczu. A ta rysuje się w kolorowych barwach.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Krystian Gręda WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Krystian Gręda
Trudno dziś sobie wyobrazić, w którym miejscu byłby obecnie Kolejarz, gdyby nie osoba Sławomira Knopa. Być może żużla w Rawiczu by już nie było w ogóle. To głównie na jego barkach leży finansowanie klubu. Wszystko dzięki swojemu biznesowi - firmie Metalika Recycling, która wchodzi w nazwę zespołu

Knop stery w rawickim klubie objął pod koniec listopada 2020 roku. Efekt nowej miotły był widoczny już w następnych rozgrywkach. Metalika Recycling Kolejarz awansowała do rundy play-off, co w poprzednich latach pozostawało jedynie w sferze marzeń. Wynik ten został powtórzony w sezonie 2022, jednak Niedźwiadki praktycznie do ostatniego biegu dwumeczu ze SpecHouse PSŻ Poznań miały szanse na jazdę w finale 2. Ligi Żużlowej.

Ostatecznie zwycięsko z tej konfrontacji wyszły Skorpiony, a Sławomir Knop miało prawo czuć niedosyt. Klub nawiązał współpracę z Jackiem Rempałą, który przygotowywał silniki zawodnikom Kolejarza. Tuner zadbał o każdy szczegół i wspomógł sprzętowo podopiecznych trenera Adama Skórnickiego, ale nie do końca przełożyło się to na wyniki.

Kolejarz miał ambicje, by awansować do eWinner 1. Ligi, ale realia okazały się zgoła odmienne. Zespół nie prezentował się tak, jakby oczekiwał tego prezes klubu. Upust swoim emocjom Knop dał w jednej z rozmów. - Jestem po prostu porządnie "wk******". Ja mam za nich wsiąść na motor i robić punkty? - mówił w maju tego roku (więcej TUTAJ).

ZOBACZ Mateusz Cierniak: Lawina złotych medali. Nie mógłbym sobie nawet tego wymarzyć

Niektórzy kibice z Rawicza mogli mieć obawy, że Knop zniechęci się ostatnimi niepowodzeniami. Zwłaszcza że więcej niż o wzmocnieniach mówiło się o odejściach zawodników Kolejarza do innych drużyn. Drużyna jest jednak Przesądzone jest, że klubu nie zmieni Ryan Douglas, a działacze są blisko porozumienia także ze Stevenem Goretem. Ponadto rozmowy będą przeprowadzane m.in. z Damianem Balińskim, podobnie jak z Danielem Kaczmarkiem.

Nieprawdą są natomiast informację mówiące o tym, że działacze nie są zainteresowani zawodnikami, którzy startują w rozgrywkach ligi brytyjskiej. - To bzdura. Zawodnicy muszą startować w Anglii, bo muszą się gdzieś nauczyć jeździć - mówi nam Knop, dodając, że kibice w składzie Kolejarza na sezon 2023 mogą spodziewać się m.in. nazwisk, które w rozgrywkach ligi polskiej jeszcze się nie pojawiły.

Sławomir Knop należy do prezesów, którzy oprócz wyniku sportowego stawiają także na rozwój młodzieży. Działacz z uśmiechem na ustach mówi nam, że w Rawiczu powstaje potęga. O tym, że w Kolejarzu na poważnie podchodzą do szkolenia, najlepiej świadczy fakt, jak licznie wyposażona w sprzęt jest rawicka szkółka (wideo poniżej).

Szokować może skala szkolenia w Rawiczu, zwłaszcza że mówimy o klubie występującym w II lidze. Organizacyjnie Metalika Recycling Kolejarz przewyższa w tym aspekcie niejeden klub startujący w PGE Ekstralidze. Najważniejsze jest również to, że nie brakuje adeptów, którzy chętnie zgłaszają się do szkółki. Wydaje się zatem, że już w niedalekiej przyszłości rawiczanie powinni czerpać z tego niemałe korzyści.

Zobacz także:
Odradza się kolejny klub ze ściany wschodniej

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy jesteś zaskoczony tym, jak wygląda zaplecze sprzętowe rawickiej szkółki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×