Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. Chce wyrównać rekord legendy. Tyle razy zamierza jeszcze wygrać mistrzostwa kraju

Vaclav Milik w sezonie 2022 po raz siódmy w karierze zdobył tytuł indywidualnego mistrza Czech. Żużlowiec nie ukrywa, że w krajowym czempionacie ma jasno sprecyzowany plan, który zakłada wyrównanie rekordu Stancla.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Vaclav Milik WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Vaclav Milik
Tegoroczna rywalizacja o mistrzostwo Czech na długo utkwi w pamięci. Zawodnicy o medale mieli ścigać się w dwóch rundach - w kwietniu i we wrześniu.

Pierwszy finał odbył się zgodnie z planem i wygrał go Vaclav Milik przed Janem Kvechem i Eduardem Krcmarem. Druga runda zaplanowana była na 14 września.

Ostatecznie ani wtedy, ani w dwóch pozostałych terminach nie udało się zawodów rozegrać, więc zawodnicy drogą elektroniczną dowiedzieli się, że ta zostaje anulowana i złoto trafia w ręce Milika.

Dla zawodnika m.in. Cellfast Wilków Krosno był to siódmy triumf w karierze na krajowym podwórku. Wcześniej na najwyższym stopniu podium stawał w sezonach: 2012, 2014, 2015, 2016, 2019 oraz w 2021. Czeski żużlowiec przyznaje, że ma jasno sprecyzowany cel w mistrzostwach.

ZOBACZ Prezes GKM-u: Kasprzak? Zawód i rozgoryczenie. Mocno mu zaufałem

- Chciałbym zrównać się z Jirim Stanclem. Będę musiał pozostać przy żużlu przez kolejnych kilka lat. Przynajmniej dopóki nie zrobię dwunastu tytułów - powiedział Milik w rozmowie z magazynem SpeedwayA-Z.cz.

Reprezentant Ruda Hvezda Pragi po złote medale sięgał w mistrzostwach Czechosłowacji. Wygrywał on w latach: 1970, 1972-1981 oraz w 1983 roku. Do tego dorzucił dwa srebrne medale (1971, 1982) oraz brąz w 1985.

- To na pewno nie będzie łatwe. Młodzi zawodnicy się rozjeździli. Jednak ja też nie zamierzam jeździ gorzej, więc też będą mieć ze mną ciężko. Dla mnie to jednak większe wyzwania! - zapowiedział żużlowiec.

Czytaj także:
Po rocznej przerwie wrócił do żużla i wskoczył na podium mistrzostw kraju. Jest gotów, by jeździć w Polsce
Zdolny junior do wzięcia. "Jestem całkowicie wolny, jak ptak na niebie"

Czy Vaclavowi Milikowi uda się wyrównać rekord Stancla?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×