Żużel. Apator Toruń przedstawił nowego zawodnika! To transfer z innego klubu PGE Ekstraligi

Robert Lambert w przyszłym roku skończy 25 lat, a For Nature Solutions Apator Toruń w związku z tym potrzebował nowego zawodnika na pozycję U24. W czwartek klub poinformował o zakontraktowaniu na to miejsce Wiktora Lamparta.

Wojciech Ogonowski
Wiktor Lampart (kask czerwony) i Jakub Miśkowiak (biały) WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Wiktor Lampart (kask czerwony) i Jakub Miśkowiak (biały)
Wychowanek Stali Rzeszów przez ostatnie pięć sezonów ścigał się dla Motoru Lublin, z którym najpierw awansował do PGE Ekstraligi, a następnie został wicemistrzem i mistrzem Polski.

W tym roku ukończył rozgrywki ze średnią bieg. 1,526. Był to trzydziesty wynik w całej lidze, a drugi wśród juniorów. Jedynym młodzieżowcem z lepszym wynikiem był Jakub Miśkowiak.

Argumentem przemawiającym za angażem Wiktora Lamparta mogły być jego występy na Motoarenie. W minionym sezonie zanotował w Toruniu dwa całkiem udane występy ligowe (6+2 i 7+1) i niemal bezbłędny start w finale IMŚJ, gdzie zajął drugie miejsce. Warto wspomnieć, że rok wcześniej na tym torze wywalczył w meczu ligowym aż 11 "oczek" i bonus.

O tym, że Lampart zostanie zawodnikiem Apatora WP SportoweFakty informowały jako pierwsze jeszcze pod koniec września. Skład toruńskiej drużyny w zasadzie jest już gotowy. Oprócz rozpoczynającego starty w gronie seniorów Lamparta, w drużynie ścigać będą się też powracający do jazdy na żużlu Emil Sajfutdinow, Patryk Dudek, Robert Lambert, Paweł Przedpełski i młodzieżowcy Krzysztof Lewandowski oraz Mateusz Affelt.