Żużel. To główny faworyt ligi. Mają w kim wybierać

Texom Stal Rzeszów to główny kandydat do wygranej w 2. Lidze Żużlowej. Działacze klubu z Podkarpacia postawili na szeroką kadrę, w której prym wieść powinni zawodnicy zagraniczni.

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
Kevin Woelbert WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Kevin Woelbert
Analiza taktyczna Texom Stali Rzeszów przeprowadzona przez portal WP SportoweFakty.

***

Miniony sezon dla Texom Stali był sporym rozczarowaniem. Rzeszowianie nie zdołali awansować do czołowej czwórki rozgrywek 2. Ligi Żużlowej i zmagania zakończyli już po rundzie zasadniczej.

W trakcie okresu transferowego działacze klubu z Podkarpacia dokonali wielu zmian w kadrze. Z drużyną pożegnali się m.in. Dawid Lampart, Paweł Miesiąc czy Hubert Łęgowik. W ich miejsce zakontraktowano przede wszystkim zawodników z wyższych lig. Szeroka kadra ma dać Texom Stali upragniony awans do eWinner 1. Ligi.

Rzeszowianie uznawani są za największego faworyta rozgrywek 2. Ligi Żużlowej. Jednak i w ich zestawieniu znaleźć można słabe punkty. Jednym z nich może być pozycja zawodnika do lat 24. Działacze postawili na tej pozycji na duet Rafał Karczmarz i Mateusz Tudzież. Będą oni pełnić także rolę drugiego zawodnika krajowego.

ZOBACZ WIDEO: Eksperci grzmią po doniesieniach o premii. "To skandal"

Pierwszy z nich od kilku lat nie potrafi potwierdzić drzemiącego w nim potencjału. Z kolei wychowanek rybnickiego ROW-u udanie ścigał się w Ekstralidze U24 w barwach Motoru Lublin.

My postawiliśmy na Rafała Karczmarza pod numerem 10. Wychowanek gorzowskiej Stali dzięki łatwiejszemu wejściu w mecz, powinien mieć spokojniejszą głowę w kolejnych startach. Z kolei dla Tudzieża znaleźliśmy miejsce na rezerwie.

Jednym z nowych zawodników w kadrze rzeszowskiego klubu jest Marcin Nowak. Ustawiliśmy go pod numerem 13, jako najpewniejszego seniora drużyny. Jego starty w parze z młodzieżowcem mogą okazać się kluczowe. Potencjał na najlepszego polskiego juniora ligi ma z pewnością Mateusz Majcher, ale w ostatnim sezonie przydarzało mu się sporo wpadek.

Trudno powiedzieć na co może być stać Philipa Hellstroema-Baengsa. Szwed wydaje się najpewniejszy z grona zagranicznych młodzieżowców, ale w ostatnich latach notował jedynie pojedyncze udane występy. Z kolei Anże Grmek zadebiutuje w polskiej lidze.

Sztab szkoleniowy ma duży wybór spośród zawodników zagranicznych. My w naszym zestawieniu postawiliśmy na trio Peter Kildemand - Jacob Thorssell - Kevin Woelbert. Szwed i Niemiec w kilku minionych sezonach byli czołowymi zawodnikami 2. Ligi. Choć trzeba przyznać, że końcówka sezonu w wykonaniu Szweda była poniżej oczekiwań. Teraz obaj mogliby stworzyć bardzo mocną parę. W odwodzie pozostają jeszcze Eduard Krcmar i Jonas Jeppesen.

Proponowany skład Texom Stal Rzeszów na sezon 2023:

9. Peter Kildemand
10. Rafał Karczmarz
11. Jacob Thorssell
12. Kevin Woelbert
13. Marcin Nowak
14. Mateusz Majcher
15. Philip Hellstroem-Beangs
16. Mateusz Tudzież

Czytaj także:
Rywale złożyli się na start jego drużyny. Jako zawodnik przeszedł do historii
Był pierwszym zawodnikiem ze swojego kraju w polskiej lidze. Po karierze napisał książkę

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy sądzisz, że Texom Stal Rzeszów wywalczy awans do eWinner 1. Ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×