Żużel. Ryan Douglas obronił tytuł. Podium zawodnika GKM-u Grudziądz

W sobotni poranek czasu polskiego w Banyo rozegrana została impreza North Brisbane Solo Masters. Turniej padł łupem Ryana Douglasa, a o sporym pechu może mówić Nick Morris, który pierwsze punkty stracił dopiero w finale.

Konrad Cinkowski
Ryan Douglas Materiały prasowe / Na zdjęciu: Ryan Douglas
Sezon na przedmieściach Brisbane miał się zakończyć już jakiś czas temu, bo 15 października, jednak z inicjatywy Darcy'ego Warda zdecydowano się przeprowadzić jeszcze jeden turniej - North Brisbane Solo Masters.

Gospodarzowi obiektu Mick Doohan Raceway udało się skompletować ciekawą obsadę z zawodnikami ścigającymi się w polskich ligach. Od początku za faworytów uchodzili Ryan Douglas oraz Nick Morris.

I zgodnie z przypuszczeniami obaj byli najwyżej sklasyfikowani po rundzie zasadniczej, co pozwoliło im awansować bezpośrednio do finału, a w nim Douglas obronił trofeum, które wywalczył przed rokiem.

ZOBACZ Fredrik Lindgren jasno wskazuje cel Motoru Lublin na sezon 2023!

Zawodnik Metalika Recycling Kolejarza Rawicz wyprzedził w finałowej gonitwie Zaine Kennedy'ego oraz nowego zawodnika ZOOleszcz GKM-u GrudziądzJacoba Hooka. O dużym pechu może mówić Morris, który po pięciu triumfach w najważniejszym biegu dnia zameldował się na mecie na ostatniej pozycji.

Dopiero na piątej lokacie został sklasyfikowany Adam Ellis (OK Bedmet Kolejarz Opole), a fatalnie turniej zakończył się dla Keynana Rew (Zdunek Wybrzeża Gdańsk). Po upadku w ósmym biegu z Cordellem Rogersonem Rew doznał złamania kręgosłupa w dwóch miejscach. Na szczęście ma on czucie we wszystkich kończynach, a więcej na ten temat piszemy TUTAJ.

Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, że zmagania w klasie 250cc wygrał Jordy Loftus (15 punktów), a w klasie 125cc Viv Muddle.

Wyniki (za: Facebook - Darcy Ward Speedway Promotions):
1. Ryan Douglas - 14+3 (3,3,2,3,3) - 1. miejsce w finale
2. Zaine Kennedy - 13+3+2 (3,3,3,2,2) - 1. miejsce w półfinale - 2. miejsce w finale