Żużel. Jack Holder wygrał turniej. Zawodnik Motoru Lublin zdobył to mistrzostwo po raz czwarty z rzędu

W sobotę na torze w Kurri Kurri odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Nowej Południowej Walii. Po bardzo wyrównanej serii zasadniczej wszystko rozegrało się w wielkim finale, w którym najlepszy okazał się Jack Holder.

Stanisław Wrona
Jack Holder WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Jack Holder
Po 20 wyścigach na czele znajdowało się trzech zawodników - Rohan Tungate, Chris Holder oraz Jack Holder. Wszyscy na kontach mieli po 14 punktów, gubiąc wcześniej tylko po jednym, co zwiastowało wielkie emocje pod koniec imprezy. W finale B ostatnie miejsce w decydującym wyścigu dnia wywalczył Sam Masters, pokonując Josha Pickeringa, Jye'a Etheridge'a i Kane'a Lawrence'a.

Ostatnia odsłona przyniosła zwycięstwo nowego zawodnika Motoru Lublin. Jack Holder na mecie okazał się lepszy od swojego brata Chrisa, a za nimi bieg ukończyli Tungate oraz Masters. Na piątym miejscu uplasował się nowy nabytek Startu Gniezno - Josh Pickering, a na szóstym Jye Etheridge, który związał się przed kolejnym sezonem z Metalika Recycling Kolejarzem Rawicz. Kolejno miejsca dziewiąte i dziesiąte zajęli zawodnicy Fogo Unii Leszno - Maurice Brown i James Pearson. Pierwotnie do turnieju zgłoszono 16 zawodników, ostatecznie w stawce znalazło się ich 14, przez co niektóre biegi nie były rozgrywane w kompletnej obsadzie.

Jack Holder zostawał mistrzem stanu Nowa Południowa Walia w poprzednich trzech sezonach letnich w Australii (grudzień 2019, luty 2021, styczeń 2022), a wcześniej triumfował jeszcze w 2013 roku. Tym samym w sobotę wywalczył on piąte takie trofeum w swojej karierze, zrównując się jednocześnie liczbą zwycięstw w tych zmaganiach ze swoim starszym bratem Chrisem. Obaj już w styczniu będą jednymi z faworytów do medali w Indywidualnych Mistrzostwach Australii, a rywalizacja ta będzie składała się z czterech finałowych rund.

ZOBACZ Fredrik Lindgren jasno wskazuje cel Motoru Lublin na sezon 2023!

Indywidualne Mistrzostwa Nowej Południowej Walii - Kurri Kurri, 17 grudnia 2022:
1. Jack Holder - 14+3 (3,3,3,2,3) - 1. miejsce w finale A
2. Chris Holder - 14+2 (3,3,3,3,2) - 2. miejsce w finale A
3. Rohan Tungate - 14+1 (3,3,2,3,3) - 3. miejsce w finale A
4. Sam Masters - 11+3+0 (2,2,3,1,3) - 1. miejsce w finale B + 4. miejsce w finale A