Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. Czy Michelsen dogada się z Madsenem i co słychać u Darcy'ego Warda? Oglądaj Magazyn PGE Ekstraligi!

Mikkel Michelsen i Leon Madsen będą tworzyć duet liderów Włókniarza Częstochowa w nadchodzącym sezonie. Czy między Duńczykami nie będzie dochodzić do zgrzytów? Ten temat poruszymy w naszym najnowszym Magazynie PGE Ekstraligi.

MM
Mikkel Michelsen (kask czerwony) i Leon Madsen WP SportoweFakty / Julia Podlewska / Na zdjęciu: Mikkel Michelsen (kask czerwony) i Leon Madsen
Zarówno Mikkel Michelsen jak i Leon Madsen to dwa twarde charaktery, dzięki którym dotarli na szczyt światowego żużla. Wszechobecnie panowało przekonanie, że panowie, mimo że są rodakami, nie przepadają za sobą i może to rzutować na ich współpracę we Włókniarzu Częstochowa. Czy kibice Lwów rzeczywiście mogą obawiać się o atmosferę w zespole?

Jakiś czas temu Leon Madsen przekonywał, że jego relacje z Mikkelem Michelsenem są bardzo dobre (tu przeczytasz, co powiedział Madsen ->>). Jak natomiast wygląda to od środka okiem ludzi na co dzień funkcjonujących w klubie? O to zapytamy Michała Świącika, który będzie pierwszym gościem naszego czwartkowego Magazynu PGE Ekstraligi. Dowiemy się też, jak wyglądały i jak długo trwały jego negocjacje z Michelsenem. Wyciągnięcie Duńczyka z ekipy Motoru Lublin było bowiem jednym z największych wydarzeń minionego okresu transferowego.

Równie dużym sukcesem było pozyskanie Maksyma Drabika, który wraca w rodzinne strony po wielu latach startów w innych klubach. Czego po współpracy z nim oczekuje Michał Świącik? Jak ją sobie wyobraża i jak skomentuje noworoczny wpis zawodnika? (szczegóły tutaj ->>). Będzie też o aspiracjach Włókniarza na najbliższą kampanię PGE Ekstraligi. Które miejsce w tabeli usatysfakcjonuje szefa klubu z Częstochowy?

ZOBACZ Zmarzlik wskazał żużlowców, których najbardziej ceni. W gronie dwóch Duńczyków!

Drugą kwestę, jaką weźmiemy na tapet, będzie sytuacja w ebut.pl Stali Gorzów. Pisaliśmy o tym, że w klubie trwa dochodzenie śledczych w związku z nieprawidłowościami mającymi dotyczyć rozliczania dotacji miejskich (zobacz więcej ->>). O sytuacji wicemistrzów Polski prowadzący program Marcin Musiał porozmawia z honorowym prezesem Stali, Władysławem Komarnickim.

Co tak naprawdę dzieje się obecnie w gorzowskim ośrodku i jak tamtejsze środowisko reaguje na kolejne doniesienia? Czy wobec nie tylko trudnej sytuacji wizerunkowej, ale i sportowej po odejściu Bartosza Zmarzlika Stal czeka najbardziej wymagający rok od wielu lat? Co sądzi o tym, że w rundzie zasadniczej gorzowianie aż 5 meczów domowych odjadą w piątki?

Na koniec zajrzymy do słonecznej Australii, by dowiedzieć się, co słychać u Darcy'ego Warda. Aktualnie utalentowany były żużlowiec, którego karierę przerwał fatalny wypadek w 2015 roku zajmuje się prowadzeniem firmy Darcy Ward Speedway Promotions. Zajmuje się ona m.in. organizacją turniejów - dwa najbliższe to 4. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii oraz Darcy Ward Invitational. Australijczyk przybliży na czym dokładnie polega jego nowe zajęcie.

Nie obędzie się też bez tematów dotyczących żużla na najwyższym, światowym poziomie. Jak zdaniem Warda wyglądałaby jego obecna rywalizacja z Bartoszem Zmarzlikiem? Darcy był bowiem uznawany za niebywały talent i posiadał niesamowite umiejętności. Kto wie, być może obecnie ekscytowalibyśmy się jego pojedynkami o mistrzowskie tytuły z Polakiem.  Ward odniesie się też m.in. do sytuacji swojego przyjaciela, Chrisa Holdera, który w 2023 przywdzieje barwy Fogo Unii Leszno.

Początek Magazynu PGE Ekstraligi w czwartek, 5 stycznia, o godzinie 13:00. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
 • Tomek z Bamy Zgłoś komentarz
  Do M.Musial. Zapros do programu Olkowicza,Czekanskiego i Ostafinskiego. Pozdro i z fartem.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×