Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. Taki plan na Stal ma Trojanowski. Wiadomo, na kim chce się wzorować

Mocnym uderzeniem popisała się Texom Stal Rzeszów. Nowym dyrektorem sportowym został Jacek Trojanowski, który nie ukrywa, że widzi w klubie duży potencjał. Zdradził, co przekonało go do nawiązania współpracy ze Stalą.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Jacek Trojanowski, Tai Woffinden WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Jacek Trojanowski, Tai Woffinden.
Jacek Trojanowski miał sporo czasu na to, by od "podszewki" poznać żużel. Wszystko za sprawą trzynastoletniej współpracy z Taiem Woffindenem. Jaki jest jego plan na działalność w nowej roli?

- Sama funkcja dyrektora sportowego w klubie często kojarzona jest z pracą w biurze, natomiast ja swoje działania skupię bardziej, kolokwialnie mówiąc, "w terenie". Będę chciał skoncentrować się wokół kilku kwestii - budowy dobrej atmosfery w zespole, pomocy naszym zawodnikom m.in. przy kwestiach sprzętowych, szczególnie młodszym zawodnikom. Będziemy pracować także nad odbudową szkółki żużlowej, która w przyszłości będzie stanowić o sile drużyny - zapowiedział nowy dyrektor sportowy Texom Stali Rzeszów w rozmowie z h69.pl.

Zdradził również, że do nawiązania kooperacji z klubem ze stolicy Podkarpacia przekonał go Michał Drymajło, z którym współpracuje od 2013 roku.

ZOBACZ Darcy Ward szczerze o porównaniach z Bartoszem Zmarzlikiem. "Od 2016 roku walczylibyśmy o tytuły"

- W klubie widzę duży potencjał i determinację wielu osób, a ze względu na to, że jestem z Rzeszowa, to chciałbym dołożyć swoją cegiełkę do tego, by tutejszy żużel był na dobrym poziomie. Rzeszów na taki na pewno zasługuje. Wiele osób, które znam, czekają na odbudowę "czarnego sportu" w stolicy Podkarpacia. Wiem, że takie oczekiwania mają także kibice i długofalowo do tego chcemy dążyć - zapewnił Trojanowski.

A jakie są długofalowe cele Stali? - Dla mnie jest to duże wyzwanie, ale chciałbym, by Rzeszów stał się profesjonalnym klubem. Chcemy poukładać wszystkie sprawy, na wzór klubów z najlepszej żużlowej ligi świata. Myślę, że mówiąc o mocnym klubie, zbudowanym na solidnych fundamentach należy podkreślić cztery ważne aspekty - wynik sportowy, odbudowę szkółki, kompleksową budowę warsztatu oraz stabilność finansową. Skupienie się na działaniach w tych obszarach pozwoli zbudować mocny klub, a efekty tego dostrzeżemy za kilka lat - podkreślił nowy działacz klubu.

Trojanowski w trakcie tego wywiadu wyraził również nadzieję na to, że jego dołączenie do klubu zwiększy wiarygodność Stali.

Czytaj także:
Rosjanin dostał gigantyczną pomoc z Polski. "Po udzieleniu wywiadu stał się cud"
Karol Ząbik. Wielki żużlowy talent, który miał wszystko poza tym co najważniejsze


Kup bilet na 2023 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (6)
 • Penhall Zgłoś komentarz
  Nightmare a ty robisz siusiu bez SF.? Niech zamkną komentarze i umierasz. Osobne pozdrowienia dla Eli 28 ,31 Insa Franka..A od Pani Mart 3 kroki bo całe życie obmywają tyłki nie zarobisz co
  Czytaj całość
  ona włożyła w ten sport.
  • Nightmare Wielki Zgłoś komentarz
   • Nightmare Wielki Zgłoś komentarz
    @. ZKS STAL RZESZÓW.: Z tego co widzę, to Marta będąc tajną prezeską Krosna zaczyna kombinować jak wygryźć i Motor Lublin a na Rzeszów nawet nie spojrzy. Jak widać to ta
    Czytaj całość
    "podkarpacka" mentalność jest nawet w tych co sie dorobili na PRL. Normalnie aż ciężko uwierzyć, chyba zacznę sympatyzować z @Lubuski ... hmmm
    • . ZKS STAL RZESZÓW. Zgłoś komentarz
     Marta modli się, aby się nie udało.
     • Tomek z Bamy Zgłoś komentarz
      "Wiadomo, na kim chce się wzorować". Trojan,wzoruj sie tylko na Don Bartolo Czekanskim z Wilkszyna,legandarnym menago Atlasa,Iskry i Kolejarza Opole, a obecnie w teamie Macka
      Czytaj całość
      Janowskiego;) Pozdro i fartem.
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×