Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. Ten klub już myśli o transferze Norberta Krakowiaka. Zaskakujący kierunek

ZOOleszcz GKM ma nadwyżkę zawodników po tym, jak polski paszport otrzymał Wadim Tarasienko. Grudziądzanie na pewno zdecydują się na wypożyczenie minimum jednego, a może nawet dwóch żużlowców. Jednym z nich interesuje się H. Skrzydlewska Orzeł.

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Norbert Krakowiak na prowadzeniu WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Norbert Krakowiak na prowadzeniu
Mowa o Norbercie Krakowiaku, który w ubiegłym sezonie zrobił duże postępy i pokazywał się z dobrej strony na torach PGE Ekstraligi. Na razie doszło do wstępnych rozmów z grudziądzkim klubem, ale trzeba zaznaczyć, że droga do transferu jest bardzo daleka. ZOOleszcz GKM wprawdzie wie, że będzie trzeba rozstać się z jednym lub dwoma żużlowcami, ale nadal jest wiele znaków zapytania i dlatego klub wstrzymuje się z decyzjami.

Pierwszy z nich dotyczy formy Nickiego Pedersena, który wraca do żużla po poważnej kontuzji. Duńczyk zapewnia wprawdzie działaczy i sztab szkoleniowy, że wszystko jest z nim w porządku, ale pewnym jego kondycji fizycznej będzie można być, dopiero kiedy były mistrz świata wsiądzie na motocykl. Poza tym grudziądzanie nadal nie wiedzą, czy Wadim Tarasienko w składzie meczowym będzie liczyć się do limitu polskich seniorów. W PGE Ekstralidze panuje przekonanie, że nie ma na to szans, bo w 2020 roku PZM wprowadził przepis o karencji dla żużlowców, którzy uzyskali polski paszport. Gdyby tak było, to na transfer Krakowiaka nie byłoby prawie żadnych szans. Osobną kwestią pozostają chęci samego żużlowca i ewentualna kwota za wypożyczenie.

Trzeba jednak przyznać, że zapytania Orła o Krakowiaka to spore zaskoczenie, bo klub już teraz ma nadwyżkę żużlowców na pozycji U24. Drużyna Marka Cieślaka pozyskała przecież Mateusza Tondera ze Stelmet Falubazu. Poza tym w tym kadrze znajduje się Tom Brennan, który jest mocno zdeterminowany, by wywalczyć sobie miejsce w składzie.

Zobacz także:
Polonia rozmawia z Pedersenem

ZOBACZ Darcy Ward szczerze o porównaniach z Bartoszem Zmarzlikiem. "Od 2016 roku walczylibyśmy o tytuły"


Kup bilet na 2023 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (6)
 • k 53 GKM Zgłoś komentarz
  Witam.No coz , widac tu wyraznie odcisk dloni Marka Cieslaka w parze z Panem Witoldem.:::)))Obaj maja bardzo dobre relacje z Zarzadem i Trenerem GKM-u.Pzdr.
  • gardener Zgłoś komentarz
   A taki był pewny że ma miejsce w składzie GKM. Szkoda tego Krakowiaka
   • Andrea B. Zgłoś komentarz
    Krakowiak? Szkoda okresu zmarnowanego .Wychowanek Ostrowa ,potem na szybko Apator Gniezno , Falubaz i wszędzie ławka..Jesteś zdolny siedź w klubie macierzystym.A nie ze coś obiecują.
    Czytaj całość
    Podobni? to proste ,Źupinski, Curzytki Panicz.
    • DonLemon ACM and CKM Zgłoś komentarz
     Festiwal Hipokryzji w toku. Swój akces do zwycięstwa zgłaszają red. Kuczera i Marta Półtorak. Ten pierwszy popisał się artykułem na temat Tarasienki, jakich ostatnio wiele na tym
     Czytaj całość
     portalu, jaki to prawdziwy Polak z niego, jak bardzo zasłużył. Szkoda, że blisko tok temu szczuł na takich ludzi za to gdzie się urodzili, niezależnie co robili i mówili. Ale pozwólcie, że przytoczę tu najciekawszy fragment artykułu krytykujący kremlowską propagandę: "(...) na jednej ze stron administrator w pewnym momencie wyłączył możliwość dodawania własnych opinii". Można się popluć ze śmiechu biorąc pod uwagę to co ten portal wyprawia w kwestii cenzury (zakaz komentowania artykułów o rosyjskich żużlowcach) i wycinka wszystkich niepoprawnych politycznie komentarzy... A Marta? Wspaniały cytat: "Biorąc pod uwagę, co robi Putin, trzeba nazwać Wadima odważnym człowiekiem. Przecież ten chłopak ma ciągle rodzinę w Rosji, więc naprawdę powinien być dumny ze swojej postawy. " - to teraz szybkie pytanie ode mnie: dlaczego takie słowa z ust tej pani nie padły rok temu jak red. Majewski wymuszał na Tarasience krytykę Putina, widząc że ten się obawia publicznie radykalnie potępić kremlowskiego przywódcę w obawie o swoją rodzinę mieszkającą w Rosji? Gdzie wtedy była Marta Półtorak? Szczuła na takich zawodników jak Tarasienko, Czugunow i reszta. #stopcenzurzenasfwp
     • Asphodell Zgłoś komentarz
      GKM i tak bez PO.
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×