Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Zdobyli potrójną koronę i zniknęli z żużlowej mapy. Teraz po przerwie wracają do jazdy

Ostatnie lata były dosyć trudne dla kibiców jednego z klubów na Wyspach Brytyjskich. W sezonie 2018 ośrodek ten mógł poszczycić się zdobyciem potrójnej korony, a chwilę później zniknął z żużlowej mapy. Teraz fani mają powody do zadowolenia.

Stanisław Wrona
Stanisław Wrona
Connor Bailey Materiały prasowe / Na zdjęciu: Connor Bailey
Mowa tu o Workington Comets, dla którego sezon 2018 był wyjątkowo udany. Wprawdzie rundę zasadniczą w Championship zakończyło na trzecim miejscu, to jednak w fazie play-off było najlepsze, zdobywając mistrzowski tytuł. Dodatkowo triumfowało również w rozgrywkach pucharowych - Knock-Out Cup oraz zdobyło Tarczę Championship. Po tym paśmie sukcesów przyszły jednak ciężkie chwile.

Zdobycie potrójnej korony i dobre wyniki z 2018 roku spowodowały, że zespół - pomimo pierwotnych planów - nie mógł wystartować w kolejnych rozgrywkach. Sytuacja stała się jeszcze trudniejsza, gdy okazało się, że obiekt Derwent Park Stadium, na którym startowały Komety, miał nie być już przeznaczony do żużla. W kolejnych sezonach rozgrywki storpedowała pandemia COVID-19 i mowy o powrocie speedwaya do Worklington nie było.

"Światełko w tunelu" zapaliło się przed sezonem 2022. Wtedy to działacze chcieli zgłosić drużynę, a do startów zaadaptować wcześniejszy treningowy tor, położony na północy miasta (Northside Speedway). Wtedy to jednak po serii kilku aktów wandalizmu wszystko zostało przesunięte w czasie. Ostatecznie klub zgłosił się do rozgrywek National Development League, niedawno potwierdził swój akces, a zespół nie zmienił swej nazwy i nadal będzie startował pod szyldem Workington Comets.

ZOBACZ Darcy Ward szczerze o porównaniach z Bartoszem Zmarzlikiem. "Od 2016 roku walczylibyśmy o tytuły"

Przed pierwszym sezonem po czterech latach przerwy, postanowiono postawić przede wszystkim na młodzież i tak też skonstruowany skład na kolejne ligowe rozgrywki. W zespole znaleźli się tym samym Connor Bailey, Luke Crang, Luke Harrison, Elliot Kelly, bracia Harry i Sam McGurkowie oraz Ace Pijper.

Ponieważ w sezonie 2023 w National Development League ma wystartować osiem drużyn, w kalendarzu na obiekcie Workington zostanie rozegranych co najmniej siedem ligowych spotkań. Dodatkowo zaplanowano już potyczkę z Lwiątkami z Leicester w ramach zmagań pucharowych. Najważniejszym wydarzeniem będzie jednak organizacja półfinału Indywidualnych Mistrzostw Wielkiej Brytanii, który zaplanowano na 28 maja.

- Jestem zachwycony tym, że nasz nowy tor został wybrany, jako ten, na którym odbędzie się półfinał krajowych mistrzostw do lat 21. Zaczęliśmy jego przebudowę w 2021 roku, mając za cel osiągnąć taką pozycję, aby możliwa była na nim organizacja tak ważnych wydarzeń, jak to. Szansa bycia gospodarzem brytyjskiego półfinału do lat 21 podczas naszego pierwszego sezonu na nowym torze, to prawdziwy impuls. Nie mógłbym być szczęśliwszy - mówi promotor zespołu Andrew Bain, na łamach workingtoncomets.com.

Słowa uznania w stronę działaczy z tego miasta skierował też wieloletni opiekun kadry młodzieżowej Wielkiej Brytanii.

- Przez to, w jaki sposób w Workington zbudowano skład na sezon 2023, w którym znalazło się wielu młodych, brytyjskich zawodników, z pewnością tego dnia będą mieli oni liczną reprezentację w półfinale, co będzie czymś świetnym dla miejscowych kibiców - podkreślił Neil Vatcher.

W sytuacji, gdy w ostatnich latach sporo ośrodków zaprzestawało działalności na Wyspach Brytyjskich, w końcu angielscy fani mają powody do radości. Wkrótce przekonamy się na co będzie stać zespół Workington Comets w rozgrywkach National Development League.

Kalendarz imprez zaplanowanych w Workington w sezonie 2023:

National Development League
Workington Comets - Edinburgh Academy (13 maja)
Workington Comets - Berwick Bullets (21 maja)
Workington Comets - Leicester Lion Cubs (10 czerwca)
Workington Comets - Oxford Chargers (24 czerwca)
Workington Comets - Mildenhall Fen Tigers (29 lipca)
Workington Comets - Kent Royals (12 sierpnia)
Workington Comets - Belle Vue Colts (26 sierpnia)

National Development League Knock-Out Cup
Workington Comets - Leicester Lion Cubs (15 lipca)

Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Wielkiej Brytanii do lat 21 (28 maja)

Czytaj także:
Niedawno wrócił i właśnie został mistrzem. Dziewczyna uplasowała się w pierwszej dziesiątce
Jako junior walczył o awans do Grand Prix. Kanadyjski strażak wraca do ścigania

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

Kup bilet na 2023 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Czy śledzisz regularnie wyniki imprez żużlowych na Wyspach Brytyjskich?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×