Żużel może wrócić do Krakowa już w marcu. Jest jeden warunek

Texom Stal Rzeszów w środowe popołudnie poinformowała o kolejnych sparingowych planach przed ligową inauguracją. Drugoligowiec spotka się ze swoim ligowym rywalem. Jeden mecz może odbyć się na neutralnym torze.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Patrick Hougaard WP SportoweFakty / Karol Słomka / Patrick Hougaard
Texom Stal Rzeszów rozgrywki ligowe zainauguruje 8 lub 9 kwietnia meczem wyjazdowym w Tarnowie-Mościcach. Sztabom szkoleniowym, zarówno Żurawi, jak i Unii nie przeszkodziło to, by ustalić ze sobą również mecze sparingowe.

Pierwsze ściganie ma się odbyć 20 marca w Rzeszowie. Rewanżu nie doczekamy się na obiekcie Jaskółek, a na neutralnym torze. Konkretniej mecz ma odbyć się w Krakowie.

Na ten moment kibice speedwaya w Grodzie Kraka wyczekują z dużą niecierpliwością. Jednak, aby ten sparing miał miejsce w Krakowie, tor musi otrzymać licencję.

Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! -->>

A to właśnie jej brak spowodował, że nie udało się tam przeprowadzić żadnych zawodów żużlowych, choćby sparingowych w ostatnich latach. A planów było wiele, zarówno ze strony miejscowych działaczy, jak i innych klubów. Jedynym wypełnieniem ryku maszyn w Krakowie były treningi.

Najczęściej gościli tam młodzieżowcy oraz adepci z południowych ośrodków.

Czytaj także: Jaka przyszłość żużla na Stadionie Śląskim? Jako junior walczył o awans do Grand Prix. Kanadyjski strażak wraca do ścigania
ZOBACZ Andriej Kudriaszow szczerze o chorobie i najbliższej przyszłości. Zobacz całą rozmowę!


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy tor w Krakowie otrzyma do tego czasu licencję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×