Żużel. Zaskakujące połączenie Kacpra Gomólskiego. Prezes Startu komentuje

Zawodnik Startu Gniezno Kacper Gomólski będzie szkolić młodzież w... Gdańsku. Jakiś czas temu został ogłoszony trenerem tamtejszej Akademii Sportu Wybrzeże. Co na to prezes czerwono-czarnych Paweł Siwiński?

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Kacper Gomólski Materiały prasowe / Akademia Sportu Wybrzeże / Na zdjęciu: Kacper Gomólski
Kacper Gomólski zdecydował się na dość zaskakujące połączenie. W jednym klubie będzie jeździć, a w innym odpowiadać ma za szkolenie młodzieży.

- Bardzo się cieszę, że Kacper będzie w sztabie szkoleniowym naszej Akademii. Znam go od wielu lat i uważam, że jest to zawodnik posiadające znakomite umiejętności technicznej jazdy, co w przekazie dla młodych adeptów może być bardzo kluczowe na wczesnym etapie przygody z żużlem. Jego wielkim atutem jest też doświadczenie z jazdy na technicznych torach w Anglii czy Danii, więc liczę, że zaowocuje i zaprocentuje to w przypadku nasze adeptów - mówił nam Krystian Plech, prezes Akademii Sportu Wybrzeże.

Jak na nową rolę zawodnika Startu Gniezno zareagował prezes klubu Paweł Siwiński? Czy jest spokojny o to, że Gomólski zdoła odpowiednio połączyć funkcje zawodnika i trenera?

ZOBACZ Żużel. Piotr Pawlicki grzmi po słowach tunera. "Nie zachował się wobec mnie fair!"

- Myślę, że jest profesjonalnym zawodnikiem. Albo będzie w stanie się skupić i będzie zarabiać pieniądze na torze, albo nie znajdzie miejsca w drużynie. W końcu są jeszcze Hubert Łęgowik i Zbigniew Suchecki, którzy są głodni jazdy i niekoniecznie będą chętnie oddawać miejsce w drużynie - podkreślił w rozmowie z nami.

Przypomniał też, że dla Gomólskiego to będzie bardzo ważny sezon. - Zakładam, że Kacper doskonale wie, iż to jego decydujący sezon o dalszej karierze i podejmując tę decyzję, był świadomy, że ma nadmiar czasu, by zająć się również młodzieżą - podsumował.

Czytaj także:
Żużel. Motor Lublin z kolejnym nowym nabytkiem
Rzecznik Praw Obywatelskich reaguje po naszych publikacjach w sprawie Rosjanina


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×