Żużel. Start wciąż "jedynką" w Gnieźnie. Klub poznał wysokość dotacji

W Gnieźnie doszło już do podzielenia dotacji miejskich na sport. Wiadomo, jak duże wsparcie otrzyma choćby Start, który w sezonie 2023 będzie rywalizować na najniższym szczeblu rozgrywkowym.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
kibice Aforti Startu Gniezno WP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Na zdjęciu: kibice Aforti Startu Gniezno
W piątek gnieźnieński Urząd Miejski poinformował o podziale miejskich dotacji dla lokalnych klubów sportowych. Tradycyjnie najwięcej środków zagospodarowano na rzecz Startu Gniezno.

Na udział drużyny w rozgrywkach II ligi czerwono-czarni otrzymali 642 tys. zł. Poza tym przewidziano 60 tys. zł na szkółkę żużlową i 80 tys. zł na organizację Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski.

W zeszłym roku Start dostał więcej na rywalizację na zapleczu PGE Ekstraligi. Pierwszoligowy zespół z Gniezna otrzymał z miejskiej kasy 700 tys. zł.

Na Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego w 2022 roku również przeznaczono 80 tys. zł. Na szkolenie zagospodarowano z kolei o 10 tys. zł więcej niż tym razem, tj. 70 tys. zł.

Przejmująca deklaracja Kudriaszowa. Mówi o oddawaniu pieniędzy ze zbiórki i kosztach leczenia

Miejska dotacja to ważna część budżetu Startu. Prezes klubu Paweł Siwiński ostatnio mówił nam, że z tych środków zamierza regulować kwoty za podpisy pod kontraktami.

- Nie ukrywam, że większa część pójdzie z dotacji miejskiej i to nastąpi na koniec lutego. To akurat pokryje większość zobowiązań - przekazał działacz klubu z pierwszej stolicy Polski.

Zobacz także:
Wiedzą, że każdy będzie chciał bić mistrza. "Nasi zawodnicy nie są ogórkiem robieni"
Apator Toruń już na torze. Na Motoarenie pojawiły się największe gwiazdy


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×