Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Plejada gwiazd żużla w Manchesterze! Już na start sezonu zapowiada się wielka uczta

Zaplanowany na poniedziałkowy wieczór Memoriał Petera Cravena, choć dla wszystkich będzie pierwszym oficjalnym turniejem w 2023 roku, powinien dostarczyć dużych emocji. W końcu w Manchesterze wystąpi szerokie grono gwiazd speedwaya.

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Robert Lambert WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Robert Lambert
Stawka, jaka rywalizować będzie w poniedziałkowy wieczór na National Speedway Stadium, powinna rozpalać zmysły wygłodniałych żużla kibiców nie tylko na Wyspach. W obsadzie Memoriału Petera Cravena wprost aż roi się od gwiazd najwyższego formatu. Wystąpi pięciu aktualnych i czterech byłych uczestników cyklu Grand Prix. Ba, obecnych będzie trzech indywidualnych mistrzów świata sprzed lat oraz pięciu drużynowych czempionów globu z ostatnich dwóch sezonów w barwach Wielkiej Brytanii i Australii.

A na to wszystko dwóch zawodników z Polski. Krzysztof Kasprzak i Tobiasz Musielak nie znaleźli się jednak wśród zaproszonych przez przypadek. Jeden i drugi będą startować bowiem w tym sezonie regularnie w klubach z Premiership. Pierwszy z nich związał się z King's Lynn Stars, z kolei drugi przedłużył owocną współpracę z Sheffield Tigers.

Gdzie nie rzucimy okiem na listę startową, mamy zawodników o uznanej marce i bogatym w sukcesy CV. Znający smak złotego medalu w GP - Chris Holder, Jason Doyle, Nicki Pedersen, wciąż walczący o to Fredrik Lindgren, a ponadto dwóch z trzech najlepszych obecnie żużlowców brytyjskich, czyli Robert Lambert i Daniel Bewley. Nie można także zapominać o Maxie Fricke'uMateju Zagarze, Bradym Kurtzie czy Jaimonie Lidsey'u.

ZOBACZ WIDEO: Ten transfer był niespodzianką nawet dla zawodników. Dziennikarka odsłania kulisy

W imprezie, w której po rundzie zasadniczej odbędzie się baraż z udziałem pięciu i następnie finał z udziałem sześciu zawodników, zaprezentuje się również dość niespodziewany triumfator tych zawodów sprzed roku - Michael Palm Toft.

Memoriał Petera Cravena to coroczna impreza organizowana w Manchesterze. Słynny brytyjski żużlowiec, uchodzący za niezwykłego dżentelmena na torze i poza nim, stracił życie po wypadku, jakiemu uległ w Edynburgu we wrześniu 1963 roku. Miał wtedy zaledwie 29 lat. Był dwukrotnym indywidualnym mistrzem świata (1955, 1962), miał też zdobyte dwa brązowe medale tego czempionatu (1957, 1960). Pochodził z Liverpoolu i to tam rozpoczął przygodę z "czarnym sportem", lecz szybko przeniósł się do Belle Vue Aces, które reprezentował do śmierci.

Lista startowa:

1. Charles Wright (Wielka Brytania)
2. Robert Lambert (Wielka Brytania)
3. Chris Holder (Australia)
4. Brady Kurtz (Australia)
5. Krzysztof Kasprzak (Polska)
6. Matej Zagar (Słowenia)
7. Max Fricke (Australia)
8. Tom Brennan (Wielka Brytania)
9. Jason Doyle (Australia)
10. Nicki Pedersen (Dania)
11. Michael Palm Toft (Dania)
12. Fredrik Lindgren (Szwecja)
13. Tobiasz Musielak (Polska)
14. Jaimon Lidsey (Australia)
15. Norick Bloedorn (Niemcy)
16. Daniel Bewley (Wielka Brytania)

17. Jack Smith (Wielka Brytania)
18. Jake Mulford (Wielka Brytania)

Początek turnieju: godz. 20:30
Relacja tekstowa LIVE na WP SportoweFakty -->

CZYTAJ WIĘCEJ:
Robson nadal bez szczęścia. Lindgren, Iversen i inni nie pojechali w Anglii
Lekarz mówił o "piep****ym bałaganie". Operacja uratowała jego karierę

Kto wygrał poniedziałkowy turniej Cravena w Manchesterze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (7)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×