Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. Prezes Polonii dzwonił do Gorzowa. Ten pomysł ich uratuje?

Podczas pierwszych treningów Abramczyk Polonii bydgoski tor był w znakomitym stanie, ale prognozy pogody na najbliższe dni nie są najlepsze. Prezes klubu ma jednak plan, co zrobić, by niedzielne Kryterium Asów doszło do skutku.

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Wiktor Przyjemski na czele WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Wiktor Przyjemski na czele
- Za nami trzy przedsezonowe treningi, na których tor spisywał się bardzo dobrze. Wiadomo jednak, że spadł deszcz. Teraz będziemy pielęgnować nawierzchnię. Chcemy ją ubić - mówi nam prezes Jerzy Kanclerz.

Ubijanie nawierzchni to jednak nie wszystko. Abramczyk Polonia wpadła na pomysł przykrycia bydgoskiego toru folią. Klub podjął już w tej sprawie działania.

- Chcemy zrobić wszystko, by te zawody pojechały i dlatego zadzwoniłem do Gorzowa. Oni przykryli kiedyś tor folią i to zdało egzamin. O wszystko wypytałem, a syn Przemek już wie, gdzie ją nabyć. Będziemy działać. Pomogą nam w tym sponsorzy. Chcemy dopiąć wszystko na ostatni guzik, by nie mieć do siebie żalu, że czegoś nie dopilnowaliśmy - podkreśla prezes.

Dodajmy, że zainteresowanie zawodami jest bardzo duże. Kryterium Asów to jeden z pierwszych najpoważniejszych sprawdzianów przed startem sezonu ligowego. W stawce nie brakuje znakomitych nazwisk. Do Bydgoszczy przyjedzie trzech mistrzów świata - Bartosz Zmarzlik, Artiom Łaguta i Nicki Pedersen. To działa na fanów jak magnes i już teraz wiadomo, że Abramczyk Polonia poprawi ubiegłoroczny wynik sprzedaży biletów. Wtedy rozeszło się około 4600 wejściówek. Teraz ten wynik już jest lepszy, a prezes Kanclerz podkreśla, że w dniu zawodów w Bydgoszczy sprzedaje się zwykle od 1000 - 1200 biletów.

ZOBACZ WIDEO: Ten transfer był niespodzianką nawet dla zawodników. Dziennikarka odsłania kulisy
Zobacz także: Komarnicki o Falubazie i państwowej kasie Kępa jak Rusko. Lubi ciszę

Sprawdź ofertę Canal+
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (18)
 • Penhall Zgłoś komentarz
  Mają być przelotne opady ..Są tak delikatne ,że zawodom nic nie grozi.
  • intro Zgłoś komentarz
   trzeba było plandekę kupić już pod EL Oby w dniu zawodów nie padało.... ŻUŻLA CHCEM !!!!!!!
   • comboje2 Zgłoś komentarz
    Co by ta biedna polonia zrobila bez syna jerzego??? na zdrowie przemek.
    • GRYFM Zgłoś komentarz
     Bilety kupione, zainteresowanie duże więc nie spartolcie tego.
     • Bartolo Zgłoś komentarz
      Stanowcze NIE dla ruskich na zuzlowych torach!
      • JARASS Zgłoś komentarz
       @supersson_ Pozwolę się jednak nie zgodzić. Cyt:"Jak widać po nazwie turniej ten obejmuje wszystkie klasy rozgrywkowe." Nie mam problemu z tym,że biorą w nim udział zawodnicy
       Czytaj całość
       z niższych lig,zwłaszcza że to od gospodarza zależy ,kogo zaprosi.Uważam jednak,że zostały tu zachwiane proporcje. Być może zabrakło na nagrody,bo gdy one są wysokie ,to do wzięcia udziału w takich zawodach ,nie trzeba specjalnie nikogo namawiać.Cóż znam te zawody troszkę z innej strony,gdy wzięcie w nim udziału kojarzyło się z dużym wyróżnieniem.
       • supersson_ Zgłoś komentarz
        @JARASS Chciałbym tylko przypomnieć, że oficjalna nazwa tego turnieju to Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda. Jak widać to nazwie truniej ten obejmuje
        Czytaj całość
        wszystkie klasy rozgrywkowe. Można powiedzieć że takie "Kryterium Asów" tylko na ekstraligowców to IMME. A z punktu widzenia drużyny z Bydgoszczy to bardzo dobrze, że startują niemalże wszyscy ich zawodnicy w szczególności, że jak widać treningi zaczęły się dość późno w tym roku to i sparingi są odwoływane. Każda okazja do rozjeżdżenia jest dobra.
        • sprzedawca liści Zgłoś komentarz
         To jest kolejny dowód geniuszu syna prezesa. Całe szczęście że POSŁUCHAŁ GO UWAŻNIE.
         • JARASS Zgłoś komentarz
          Tą gorzowską folię,to Władek na działkę zajumał do pomidorów.Klub z aspiracjami "Eligowymi" pomału powinien rozglądać się za profesjonalną plandeką.
          • MarekGorzów Zgłoś komentarz
           Gorzów Wielkopolski to stolica światowego żużla. Wszyscy pytają o rady, czerpią wzorce z najlepiej zarządzanego klubu żużlowego w Polsce. Jako gorzowianina rozpiera mnie duma
           • tomas68 Zgłoś komentarz
            Kryterium powinno być losowe czyli tylko pogoda decyduje kiedy a reszt jeśli chce to musi się dostosować.
            • JARASS Zgłoś komentarz
             @Maro Byd Na inauguracji i kolejnych 5 lat byłem na tych zawodach i wspominam je bardzo dobrze. Niedziela,dworzec Toruń Główny godz. 8.44 i kibice toruńscy z flagami,trąbkami,petardami
             Czytaj całość
             ruszali w k-ku Bydgoszcz Leśna.Ostatnie na których byłem to, te przerwane po 3 serii,12 biegu,w których wygrał Wojtek Żabiałowicz.Pamiętam też ,że pewnego roku,aby zmiękczyć start,wylewano metanol i podpalano.Jeszcze jedno co mi utkwiło,jak po każdym biegu,jego zwycięzca podjeżdżał po indywidualną nagrodę.Pech chciał że,w programie pod zdjęciami pisano wykształcenie zawodnika.Bieg wygrał Jerzy Rembas (Gorzów) i dostał neseser,a cały stadion ryknął "Do szkoły jedź" Jurek miał tylko podstawówkę. ;o)
             • Maro Byd Zgłoś komentarz
              @JARASS będziesz na tak znamienitych zawodach? Z Torunia przecież niedaleko :))
              Zobacz więcej komentarzy (1)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×