Żużel. Groźny wypadek Luke'a Beckera. Falubaz przekazał pierwsze informacje

Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa Słowacji nie ułożyły się po myśli Luke'a Beckera. Amerykanin już w pierwszym swoim biegu zanotował upadek, po którym opuścił tor w karetce. Jego polski klub informuje o podejrzeniu urazu prawej nogi.

TJ
Luke Becker Materiały prasowe / Falubaz / Na zdjęciu: Luke Becker
W niedzielnym turnieju na torze w Żarnowicy udział wzięło wielu zawodników zagranicznych. Częścią międzynarodowej mieszanki w mistrzostwach Słowacji był m.in. Luke Becker. Amerykanin po raz pierwszy pojawił się na torze w trzecim wyścigu zawodów, w których poza finałem żużlowcy startowali po pięciu spod taśmy.

Na torze doszło do groźnej sytuacji. Anton Karlsson zaatakował Beckera i spowodował jego upadek. 24-latek został ułożony na noszach i w karetce opuścił owal, a następnie udał się na badania do szpitala. Szwed był uznany za winnego całego zdarzenia i został wykluczony.

W niedzielny wieczór polski klub Amerykanina - Enea Falubaz Zielona Góra przekazał pierwsze informacje o stanie zdrowia swojego zawodnika, który został już przebadany. Mówią one o podejrzeniu urazu prawego podudzia. Konkretnie chodzi o kość strzałkową. Wiadomo też, że Becker jest w drodze do Zielonej Góry, gdzie w poniedziałek przejdzie kolejne konsultacje.

Reprezentant USA dołączył do klubu z Grodu Bachusa podczas jesiennego okienka. W Enea Falubazie ma zabezpieczać pozycję do lat 24 i z tego powodu są z nim wiązane duże nadzieje. Inauguracyjne spotkanie w 1. Lidze zielonogórzanie mają zaplanowane na niedzielę 9 kwietnia w Rybniku z tamtejszym ROW-em (godz. 14:00).

CZYTAJ WIĘCEJ:
Red Bull Juniorskie Asy programem wspierającym juniorów PGE Ekstraligi
Motor w meczu ze Spartą będzie faworytem. "Lublin ma mistrza świata"

ZOBACZ WIDEO: Żużel. Magazyn PGE Ekstraligi. Czarnecki, Janowski i Holder gośćmi Musiała
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×