Żużel. Kolejka chętnych po zawodnika Unii Leszno? Trener komentuje

Nazar Parnicki już w zeszłym roku trafił na radar prezesów klubów z niższych lig. Podobnie może być w tym sezonie. Jakie plany wobec młodego Ukraińca ma Fogo Unia Leszno? O to postanowiliśmy zapytać szkoleniowca Byków, Piotra Barona.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Nazar Parnicki (na prowadzeniu) WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Nazar Parnicki (na prowadzeniu)
Niespełna 17-latek w ubiegłorocznych turniejach wyróżniał się na tle pozostałych młodzieżowców. W tym sezonie jeszcze nie pokazał pełni swoich umiejętności, jednak pojedyncze biegi może zaliczyć do udanych. Choćby w sparingu z Enea Falubazem potrafił pokonać Przemysława Pawlickiego na jego torze.

Opieką Nazara Parnickiego otoczyli działacze Fogo Unii. Po tym, jak zawodnik przyjechał do Polski, klub zapewnił mu mieszkanie, a od września rozpoczął naukę w szkole mechanicznej. Mimo zainteresowania z innych klubów leszczynianie nie zdecydowali się na wypożyczenie nastolatka. Obecnie widnieje on w kadrze Unii Leszno U-24 na rozgrywki U-24 Ekstraligi.

- Czy Nazar trafi na wypożyczenie do innego klubu? Jeszcze to rozważamy. Chcemy zobaczyć, jak będzie się prezentował w rozgrywkach młodzieżowych. Dopiero wtedy będziemy myśleć, co robić dalej. Na pewno chcielibyśmy, żeby startował w młodzieżowych rozgrywkach - powiedział dla WP SportoweFakty Piotr Baron.

Już w zeszłym roku niektóre kluby interesowały się pozyskaniem młodego Ukraińca. W tym sezonie jest podobnie. Wielokrotnie chęć pozyskania zawodnika wyrażał ROW Rybnik. Na brak ofert za Parnickiego leszczynianie więc nie narzekają. - Myślę, że gdybyśmy chcieli go oddać, to na pewno znaleźliby się chętni - mówił trener Byków.

Ostatnio Parnicki zaliczył pechowy występ w Memoriale Henryka Żyto w Gdańsku. W jednym z biegów zanotował upadek, po którym więcej na torze się nie pojawił. Piotr Baron jednak uspokaja. - Z jego stanem zdrowia jest wszystko dobrze. Miałem okazję z nim rozmawiać, jest poobijany, ale żadnej kontuzji nie doznał - zakończył nasz rozmówca.

Zobacz także:
Wilki namieszają w PGE Ekstralidze?
Unia Leszno odpuściła walkę o złoto?!

ZOBACZ WIDEO: Janowski o medalu w Grand Prix: Krąży wśród znajomych. Dobrze, że wreszcie jest


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy Unia Leszno powinna wypożyczyć Nazara Parnickiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×