Żużel. Adrian Miedziński potwierdzony do startów. Nowi zawodnicy w Arged Malesie i OK Bedmet Kolejarzu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Julia Podlewska / Na zdjęciu: Adrian Miedziński
WP SportoweFakty / Julia Podlewska / Na zdjęciu: Adrian Miedziński
zdjęcie autora artykułu

W piątek Polski Związek Motorowy opublikował kolejny komunikat dotyczący przynależności klubowych w sezonie 2023. Jednym z zawodników, którzy zostali zatwierdzeni do startów jest Adrian Miedziński.

Adrian Miedziński przeszedł w marcu kolejne badania, które miały być kluczowe w kwestii jego powrotu na tor. Ich wynik był dla niego pozytywny, wobec czego nic nie stało na przeszkodzie, by torunianin już w marcu wyjechał na owale.

Tak się jednak nie stało. Miedziński wie, że pośpiech nie będzie dla niego pomocny i cierpliwie czeka z aktywnością na motocyklu.

W ostatnich dniach zostały dopełnione formalności związane z jego zatwierdzeniem do startów w zawodach żużlowych. Takowa adnotacja pojawiła się przy nazwisku Miedzińskiego w piątek.

Teraz zawodnik mający kontrakt warszawski z Abramczyk Polonią Bydgoszcz może już brać również udział w zawodach. Dodajmy, że w piątek doświadczony żużlowiec trenował na torze w Bydgoszczy, czym chwalił się w mediach społecznościowych.

ZOBACZ WIDEO: Grzegorz Zengota: Nasi juniorzy są świadomi błędów i gotowi do pracy

Nowe nazwiska mają również w swoich kadrach kluby z pierwszej i drugiej ligi. Arged Malesa Ostrów oprócz Francisa Gustsa pozyskała również Leona Flinta, o czym WP SportoweFakty informowały w czwartek.

Nowego reprezentanta ma również OK Bedmet Kolejarz Opole. Tu klub zdecydował się na wypożyczenie zawodnika U24 z Tauron Włókniarza Częstochowa, lecz wybór nie padł, ani na Mitchella Cluffa ani na Andrija Rozaluka, a na Norwega Espena Solę.

Potwierdzono również skład reprezentacji Czech, która powalczy w tym roku w eliminacjach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Menadżer Czech ACCR Junior Team będzie miał do swojej dyspozycji jedenastu zawodników: Adama Bednara, Michala Bastekcyego, Bruno Belana, Mateja Fryzę, Petra Chlupaca, Jana Jenicka, Jana Hlacinę, Matousa Kamenika, Daniela Klimę oraz Jaroslava Vanicka i Vojtecha Sachla.

Polski Związek Motorowy poinformował również o nowych terminach dla eliminacji Indywidualnych Mistrzostw Polski. Turnieje w Rawiczu, Rybniku, Bydgoszczy oraz Opolu odbędą się 26 kwietnia (środa).

Czytaj także: Zaskoczył kibiców wygrywając z Drabikiem. Trener będzie mu się przyglądał, ale jest jeden problem Australijczycy pukają do bram 1. Ligi. Na nich warto mieć oko

Źródło artykułu: WP SportoweFakty