Żużel. Gorąco w Ostrowie. Kontrowersyjna decyzja sędziego i żółta kartka

W niedzielne popołudnie Arged Malesa Ostrów mierzy się na własnym terenie z ROW-em Rybnik. Na torze działo się wiele w biegu młodzieżowym, w którym sędzia Andrzej Kraskiewicz podjął dwie istotne decyzje.

Konrad Cinkowski
Jakub Poczta w kasku czerwonyn WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Jakub Poczta w kasku czerwonyn
Bieg młodzieżowy był rozgrywany na dwa razy. W pierwszej odsłonie upadł na pierwszym łuku Kacper Tkocz, któremu nie udało się opanować motocykla i szybko opuścić owalu.

W tamtym momencie Arged Malesa Ostrów prowadziła podwójnie. Bieg przerwano, a junior ROW-u otrzymał żółtą kartkę.

W powtórce znów ostrowianie prowadzili 5:1. Wydawało się, że taki wynik duet Jakub Krawczyk - Jakub Poczta dowiezie do mety, ale na pierwszym łuku ostatniego okrążenia drugi z nich pojechał za szeroko, zahaczył o bandę i upadł.

Poczta szybko podniósł się i zaczął biec do mety po jeden punkt. I swój cel, czyli metę osiągnął. Kiedy wydawało się, że wynik tego wyścigu, to ostatecznie 4:2, ten dowiedział się, że w momencie upadku... bieg przerwano i niepotrzebnie biegł on do kreski.

Decyzja wydaje się co najmniej kontrowersyjna. Wielokrotnie tego typu sytuacje były tolerowane, tymczasem wygląda na to, że Andrzej Kraskiewicz pospieszył się ze swoją decyzją i popełnił błąd, niwecząc przy okazji wysiłek Poczty.