Żużel. Ruszają kolejne krajowe rozgrywki ligowe. Na początek mecze w Częstochowie i Lesznie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Mitchell Cluff
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Mitchell Cluff
zdjęcie autora artykułu

We wtorkowe popołudnie na torach w Lesznie oraz w Częstochowie zainaugurowane zostaną tegoroczne zmagania w ramach U24 Ekstraligi. Pojadą tylko dwa mecze, bo dwa trzeba było odwołać.

W tym artykule dowiesz się o:

We wtorkowe popołudnie mieliśmy być świadkami czterech spotkań w ramach U-24 Ekstraligi - w Grudziądzu, Lesznie, Lublinie oraz Częstochowie. Dwa z nich jednak zostały odwołane w związku z przełożeniem spotkania PGE Ekstraliga pomiędzy ebut.pl Stalą Gorzów i ZOOleszcz GKM-em Grudziądz.

W efekcie mecze w Grudziądzu oraz w Lublinie pojadą w innym terminie, który przynajmniej na razie nie został oficjalnie ogłoszony.

Tym samym we wtorek będziemy świadkami tylko dwóch potyczek. Do Częstochowy uda się beniaminek najlepszej ligi świata, czyli młodzieżowa formacja Cellfast Wilków Krosno.

ZOBACZ WIDEO: Kasprzak o odejściu z Grudziądza: Z nikim ręki nie ściskałem. To nagonka na mnie i Doyle'a

Gospodarze mają wiele do udowodnienia - sobie, sztabowi szkoleniowemu oraz kibicom. W ubiegłym sezonie wygrali zaledwie jedno spotkanie. Trzynaście pozostałych przegrali. W składzie Józefa Kafla nie doszło do zmian kadrowych, choć warto odnotować to, że oficjalnie w zmaganiach do 24. roku życia mogą się ścigać w biało-zielonych barwach Franciszek Karczewski i Kacper Halkiewicz.

Krośnianie musieli zbudować skład specjalnie na te rozgrywki, a do Częstochowy zabierają tych, z których korzystają na co dzień, zarówno w PGE Ekstralidze, jak i wkrótce w DMPJ. Debiutem w krośnieńskich barwach będzie mógł się pochwalić m.in. Bastian Borke, który zimą przeniósł się do Wilków z Texom Stali Rzeszów.

W Lesznie utalentowana młodzież Romana Jankowskiego spotka się z wrocławską Beckhoff Spartą. Gospodarze również bez zmian, a trenerzy będą mieć do swojej dyspozycji nie tylko krajowych juniorów, ale również duet Australijczyków - Maurice Browna i Jamesa Pearsona oraz utalentowanego Ukraińca, Nazara Parnickiego. To będzie doskonała okazja dla Jankowskiego i Piotra Barona, by w warunkach meczowych sprawdzić przede wszystkim Antoniego Mencela i Huberta Jabłońskiego, którzy walczą o skład u boku Damiana Ratajczaka.

Goście przyjadą mocno przebudowanym i zagranicznym składem. Sztab szkoleniowy będzie miał do swojej dyspozycji Australijczyka, Czecha, Duńczyka, Brytyjczyka oraz Niemca, a także wychowanków - Mateusza Panicza i Kacpra Andrzejewskiego. Szczególnie mocno będą się przyglądać Paniczowi, który w pierwszym meczu ligowym PGE Ekstraligi, choć nie zaprezentował się źle, to przy swoim nazwisku nie zapisał żadnego punktu.

Awizowane składy: Tauron U24 Włókniarz Częstochowa - Orlen Cellfast Wilki Krosno U-24 godz. 17

Tauron U24 Włókniarz Częstochowa: 9. Anton Karlsson, 10. Mitchell Cluff, 11. Franciszek Karczewski, 12. Espen Sola, 13. Kajetan Kupiec, 14. Kacper Halkiewicz, 15. Szymon Wolski

Orlen Cellfast Wilki Krosno U-24: 1. Bastian Borke, 2. Piotr Świercz, 3. Denis Zieliński, 4. Krzysztof Sadurski, 5. Marko Lewiszyn, 6. Kacper Szopa, 7. Szymon Bańdur

***

Duda Development Ciesiółka Auto Group Unia Leszno U-24 - U24 Beckhoff Sparta Wrocław, godz. 17

Duda Development Ciesiółka Auto Group Unia Leszno U-24: 9. Nazar Parnicki, 10. Damian Ratajczak, 11. Maurice Brown, 12. Antoni Mencel, 13. James Pearson, 14. Tobiasz Jakub Musielak, 15. Hubert Jabłoński

U24 Beckhoff Sparta Wrocław: 1. Connor Bailey, 2. Jaroslav Vanicek, 3. Marius Nielsen, 4. Nathan Ablitt, 5. Lukas Fienhage, 6. Mateusz Panicz, 7. Kacper Andrzejewski

Czytaj także: Jakub Miśkowiak przeszedł do historii! Jako junior przebił legendy Co z występem Woryny w piątkowym meczu? To powiedział menadżer

Źródło artykułu: WP SportoweFakty