Żużel. Adam Skórnicki zabrał głos po rozstaniu ze Startem. "Nie za bardzo jest co robić"

Choć Start Gniezno nie odjechał jeszcze ani jednego spotkania, to już rozstał się z trenerem Adamem Skórnickim. Zapytaliśmy szkoleniowca, co doprowadziło do takiej sytuacji. Jego wypowiedzi należy uznać za bardzo enigmatyczne.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Adam Skórnicki WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Adam Skórnicki
"Decyzją zarządu klubu z dniem 19.04 zakończona została współpraca z dotychczasowym trenerem, Adamem Skórnickim" - ogłosił w czwartek Start Gniezno. Dokładnych powodów nie przedstawiono. Próbowaliśmy porozmawiać na ten temat z prezesem klubu Pawłem Siwińskim, ale poprosił o kontakt w poniedziałek, bo obecnie przebywa w Rumunii.

Wypowiedział się natomiast Adam Skórnicki. Co sprawiło, że nie jest już trenerem czerwono-czarnych? 46-latek nie był zbyt wylewny.

- No nic, nic specjalnego. Takie rzeczy w sporcie się dzieją - odparł Adam Skórnicki. Zauważyliśmy, że dzieją się, ale raczej nie przed sezonem… - Zdarzały się przed sezonem również… - spostrzegł krótko były zawodnik.

A jaki był powód zakończenia współpracy? Kto był niezadowolony - klub czy trener? Również i w tym aspekcie Skórnicki nie chciał się otworzyć. Z jego wypowiedzi można jednak wnioskować, że nie widział możliwości na to, by wesprzeć czerwono-czarnych w sezonie 2023.

ZOBACZ WIDEO: Mikkel Michelsen: Maksym Drabik to mój przyjaciel. Jest niezrozumiany. Jest inny i ja się z tym identyfikuję

- Nie za bardzo widzę aspekty, w których mógłbym pomóc drużynie czy klubowi w tym, by iść do przodu. Uznaliśmy, że chyba nie za bardzo jest co robić - kontynuował.

O konkretnych sytuacjach mówić jednak nie chciał. Zwrócił uwagę na to, że obecnie istotniejszy jest sport - rywalizacja Startu Gniezno na drugoligowym poziomie.

- My koncentrujemy się na tym, co najważniejsze w sporcie. Nie ma teraz czasu, by szukać dziury w całym. Zawodnicy niebawem przystąpią do walki o ligowe punkty. Myślę, że dodatkowe echa nie są tu potrzebne - uciął temat szkoleniowiec.

Sporo mówiło się o finansach w Starcie. Niektórzy zaczęli drżeć o budżet klubu, zważając na relatywnie niewielką liczbę sponsorów. Czy Skórnicki otrzymał wszelkie należności? - To są zobowiązania między mną i klubem. Myślę, że nie musimy się na te tematy rozwodzić - podkreślił Adam Skórnicki.

Jakie są dalsze plany byłego już trenera Startu? Pewne doświadczenie w trenowaniu zdążył już zdobyć i teoretycznie mógłby je jeszcze wykorzystać. Jego słowa wskazują jednak na to, że rozważa inną drogę.

- Na razie bez planów jakichś nowych, jedynie rzeczy, które są w trakcie realizacji. Myślę, że może czas zmierzać delikatnie w innym kierunku. Zdobyłem doświadczenie i mam za sobą bardzo fajne chwile - podsumował.

Przypomnijmy, że Adam Skórnicki nawiązał współpracę ze Startem Gniezno przed sezonem 2023. Pod jego wodzą czerwono-czarni nie zdołali odjechać choćby jednego spotkania ligowego.

Czytaj także:
Żużel. Nieporadność zawodnika Stali Gorzów. Jest głębszy problem
Żużel. PGE Ekstraliga. Znamy godziny spotkań 5. kolejki DMP


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×