Żużel. Siódemka kolejki. Oskar Polis zdeklasował rywali. Wysoka skuteczność rawickiego weterana

Oskar Polis był jedynym bezbłędnym zawodnikiem w 3. kolejce 2. Ligi Żużlowej. Poprowadził OK Bedmet Kolejarz Opole do cennej wygranej w Pile (51:39). W Rawiczu z kolei jak za dawnych lat pojechał weteran Damian Baliński.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Oskar Polis WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Oskar Polis
Siódemka 3. kolejki 2. Ligi Żużlowej:

Oskar Polis (OK Bedmet Kolejarz Opole) - 15 pkt. Opolanie pewnie zwyciężyli na torze w Pile (51:39), a nieuchwytny w tym spotkaniu był wychowanek Włókniarza Częstochowa. W większości wyścigów był poza zasięgiem swoich rywali.

Damian Baliński (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz) - 13+2 pkt. Rawiczanie wygrali podwójnie aż trzy wyścigi z jego udziałem, w tym ten najważniejszy, który dał im końcowy triumf nad faworytem z Rzeszowa (46:44). Dysponował dobrymi startami i zaliczył bardzo udany występ.

Steve Worrall (Optibet Lokomotiv Daugavpils) - 12+1 pkt. Brytyjczyk rozpoczął spotkanie ze Startem Gniezno (47:43) od zajęcia ostatniego miejsca. Dość szybko odnalazł jednak prędkość. Później dał zwycięstwo swojej drużynie - w ostatnim biegu pokonał podwójnie wraz z Jewgienijem Kostygowem osamotnionego Tima Soerensena.

ZOBACZ WIDEO: Co ze zdrowiem Fredrika Lindgrena? "To jest męczące dla mnie i innych ludzi"

Ryan Douglas (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz) - 10+1 pkt. Podobnie jak Worrall rozpoczął spotkanie od drobnego falstartu - dał się pokonać podwójnie Marcinowi Nowakowi i Rafałowi Karczmarzowi. Później jednak spisywał się znacznie lepiej. Co najważniejsze dla rawiczan - zwyciężył w biegu, który decydował o losach spotkania.

Kevin Juhl Pedersen (Optibet Lokomotiv Daugavpils) - 9+2 pkt. 22-letni Duńczyk postawiony został przed trudnym zadaniem. Trener Kokin wystawił go pod numerem 9. Dwa wyścigi z jego udziałem zakończyły się podwójną wygraną Optibet Lokomotivu. W biegu nominowanym z kolei Pedersen zwyciężył, przedłużając nadzieje Łotyszy na dwa punkty meczowe.

Drew Kemp (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz) - 10+1 pkt. Brytyjczyk zaliczył zdecydowanie najlepszy występ spośród wszystkich młodzieżowców w tej kolejce. Potrafił zastąpić słabiej spisujących się seniorów Kolejarza. Walnie przyczynił się do wygranej swojej ekipy.

Mikołaj Czapla (Start Gniezno) - 4+1 pkt. Wychowanek Startu zaskoczył wygrywając w biegu juniorskim. Później stoczył wyrównaną walkę z Jewgienijem Kostygowem. Gnieźnianin wykorzystał błąd popełniony przez rywala. Widać w nim potencjał.

***

Powyższe zestawienie jest wyborem siedmiu najlepszych zawodników kolejki w 2. Lidze Żużlowej. Są oni wybierani zgodnie z obowiązującym regulaminem (w składzie minimum trzech zawodników krajowych - w tym przynajmniej jeden junior).

Czytaj także:
Za co ta kartka i gdzie konsekwencja? Ekspert krytykuje sędziego i broni Zagara!
Janusz Kołodziej żużla czarodziej! Co się stało z Fricke'em?

Czy Oskar Polis był najlepszym zawodnikiem 3. kolejki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×