Żużel. Oni pojadą o awans do Grand Prix 2024. Znamy uczestników Challenge'u

Po rundach kwalifikacyjnych w Żarnovicy, Lonigo, Abensbergu i Debreczynie znamy komplet uczestników Grand Prix Challenge. W sobotę 19 sierpnia w Gislaved o awans do Indywidualnych Mistrzostw Świata 2024 pojedzie m.in. trzech Polaków.

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Szymon Woźniak na pierwszym planie WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Szymon Woźniak na pierwszym planie
W sobotę odbyły się pierwsze dwa turnieje. W słowackiej Żarnovicy doskonałą znajomość własnego toru wykorzystał Martin Vaculik, a w pierwszej czwórce premiowanej awansem znalazł się jeden z dwóch startujących Polaków - Szymon Woźniak. Nie powiodło się Bartoszowi Smektale, a odpadli ponadto m.in. Robert Lambert, Max Fricke czy Vaclav Milik. Wyniki zobaczysz TUTAJ.

Kilka godzin później w Lonigo triumf odniósł jedyny reprezentant naszego kraju, jaki wybrał się do Włoch, czyli Piotr Pawlicki. Mimo wszystko za niespodziankę należy uznać awans dwójki zawodników z Italii, którzy mieli handicap z uwagi na rolę gospodarza. Mowa rzecz jasna o Paco Castagni i Nicolasie Covattim. Wyniki ujrzysz TUTAJ.

W poniedziałek w Abensbergu wygrał Jason Doyle, a w czwórce szczęśliwców znalazł się m.in. Przemysław Pawlicki, czym dołączył do młodszego brata. Smakiem obejść musiał się stały uczestnik tegorocznego cyklu - Kim Nilsson. Przepadł również niegdyś specjalista od jazdy w eliminacjach, czyli Chris Harris. Wyniki z zawodów w Niemczech zobaczysz TUTAJ.

Druga poniedziałkowa eliminacja padła łupem Jacka Holdera. W Debreczynie odpowiedniej liczby punktów nie uzbierał Janusz Kołodziej, przez co pożegnał się z marzeniami o GP Challenge. Na Węgrzech odpadł m.in. Kai Huckenbeck. Wyniki sprawdzisz TUTAJ.

Finał eliminacji odbędzie się 19 sierpnia w Gislaved. W Szwecji zobaczymy więc trzech reprezentantów Polski, z czego tylko Woźniak nie zna smaku jazdy w Grand Prix na pełnych prawach. Wśród uczestników znajduje się trzech aktualnych uczestników Indywidualnych Mistrzostw Świata: Vaculik, Doyle i Holder. Obecnie w obsadzie mamy przedstawicieli aż jedenastu państw. Gospodarze będą ściskać kciuki za Jacoba Thorssella.

Uczestnicy GP Challenge:

Luke Becker (USA)
Dimitri Berge (Francja)
Paco Castagna (Włochy)
Nicolas Covatti (Włochy)
Jason Doyle (Australia)
Jack Holder (Australia)
Frederik Jakobsen (Dania)
Michael Jepsen Jensen (Dania)
Jan Kvech (Czechy)
Andrzej Lebiediew (Łotwa)
Piotr Pawlicki (Polska)
Przemysław Pawlicki (Polska)
Martin Smolinski (Niemcy)
Jacob Thorssell (Szwecja)
Martin Vaculik (Słowacja)
Szymon Woźniak (Polska)

Termin: 19 sierpnia
Lokalizacja: Gislaved, Szwecja

ZOBACZ WIDEO: Zachwycał jako junior, jako senior zaliczył zjazd formy. Baron o Smektale


CZYTAJ WIĘCEJ:
Fatalny wynik testu przed rundą Grand Prix. Zawodnicy odmówili jazdy!
Lahti i Klindt liderami swoich drużyn. Słaby debiut Gustsa w Bundeslidze

Ilu Polaków awansuje do Grand Prix 2024?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×