Żużel. Fakty i liczby. Niemoc Smektały poza Lesznem i Apatora na torze w Częstochowie

PGE Ekstraliga osiągnęła półmetek. W tym roku wystąpiło w niej już 68 zawodników. Trwa seria Bartosza Smektały na wyjazdach oraz Apatora na torze w Częstochowie. Mateusz Cierniak ma zdobytych 200 punktów w elicie. Oto fakty i liczby.

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Bartosz Smektała WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Bartosz Smektała
Fakty i liczby, czyli statystyczna pigułka po 7. rundzie PGE Ekstraligi.

***

0 - tyle wygranych biegów w spotkaniach wyjazdowych w 2023 roku ma Bartosz Smektała. Leszczynianin ma za sobą 17 biegów poza domem.

2 - w tylu meczach Fredrik Lindgren zgarniał 4 bonusy. Po raz pierwszy w starciu przeciwko krośnianom (10+4), a po raz drugi w miniony piątek przeciwko rywalowi z Grudziądza (6+4).

3 - tylu zawodników ma na koncie minimum 20 wygranych indywidualnie wyścigów. W tym gronie są Bartosz Zmarzlik (23), Emil Sajfutdinow i Janusz Kołodziej (po 20). Ta trójka też jako jedyna ma zdobytych ponad 80 punktów biegowych (kolejno: 88, 89, 85).

4 - w tylu ostatnich kolejnych spotkaniach Max Fricke okazywał się liderem ZOOleszcz GKM-u Grudziądz, wyraźnie przyćmiewając Nickiego Pedersena. Australijczyk zdobywał w nich kolejno: 9+1, 14, 15 i 14 punktów.

5 - po tyle "trójek" w biegach młodzieżowych mają Bartłomiej Kowalski i Mateusz Cierniak, co daje im najwyższy rezultat spośród wszystkich juniorów w lidze. Pod kątem średniej biegowej nieco lepszy jest w takich rywalizacjach ten pierwszy (2,714 do 2,571).

9 - tyle lat mija w tym roku od ostatniego zwycięstwa For Nature Solutions KS Apatora Toruń na torze w Częstochowie. Jeszcze jako Unibax wygrał on w sezonie 2014, a potem przegrał przy Olsztyńskiej 7 spotkań.

22 - w tylu na wszystkich 35 biegów w tegorocznej kampanii Frederik Jakobsen kończył jazdę na trzecim (12) i czwartym miejscu (10). Duńczyk z ekipy grudziądzkiej legitymuje się aktualnie średnią biegową 1,429 (34. miejsce w lidze) i względem poprzedniej kampanii notuje regres.

68 - tylu zawodników wystartowało w PGE Ekstralidze 2023. Z największej liczby skorzystały Fogo Unia Leszno i ZOOleszcz GKM (10), a z najmniejszej For Nature Solutions Apator (7).

100 - próg tylu wygranych wyścigów w polskiej elicie przekroczył w niedzielę Anders Thomsen. Duński zawodnik ma dokładnie 101 indywidualnych zwycięstw, odkąd zadebiutował w niej w 2019 roku. Wystartował łącznie 327 razy w 67 spotkaniach.

200 - tyle punktów biegowych zdobył na ekstraligowym rewirze Mateusz Cierniak. Junior Platinum Motoru Lublin wywalczył tyle w 45 meczach i 165 gonitwach.

646 - tyle dni na ponowny start wśród najlepszych w Polsce czekał Adrian Miedziński. W niedzielę wystąpił w barwach Fogo Unii w Gorzowie, wracając po ciężkiej kontuzji, jakiej doznał w ubiegłym roku. Poprzedni start na ligowych salonach odnotował w sezonie 2021, gdy reprezentował macierzystego Apatora.

900 - granicę tylu wyścigów na najwyższym poziomie ligowym w kraju przeskoczył w minionej kolejce Piotr Pawlicki. Zanotował ich 902, w których zgarnął 1595 "oczek" i 135 bonusów.

1100 - barierę tylu biegów w karierze w PGE Ekstralidze przekroczył w piątek Fredrik Lindgren. Szwed odjechał ich w sumie 1101 w 224 meczach, zdobywając 1862 punkty i 179 bonusów.

3,857 - tyle wynosi średnia biegowa formacji młodzieżowej ebut.pl Stali Gorzów w wyścigach do lat 21, co jest najwyższym wynikiem spośród wszystkich zespołów. Oskar Paluch i Mateusz Bartkowiak wygrali 4 z 7 takich gonitw, 2 razy zremisowali. Przegrali raz i co ciekawe, było to na inaugurację sezonu z najsłabszymi w tym roku juniorami z Torunia.

ZOBACZ WIDEO: Zachwycał jako junior, jako senior zaliczył zjazd formy. Baron o Smektale


CZYTAJ WIĘCEJ:
Oni pojadą o awans do Grand Prix 2024. Znamy uczestników Challenge'u
Siódemka kolejki. Woźniak potwierdził moc w Gorzowie. Madsen zapewnił emocje

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy pamiętasz początki kariery Fredrika Lindgrena w PGE Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×